Basenli Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

0

Hepimizin bedeninde beğenmediği ya da orantısız bulduğu noktaları vardır. Ancak bunları bir dert edinmeye gerek yok. Aksine vücudunuzu olduğu gibi kabullenmeli ve sevmelisiniz.

Her orantısızlık ya da farklılık güzel bir forma kavuşturulabilir unutmayın. Özellikle Türk kadınları arasında çokça görülen bir sorun ise geniş basenlerdir. Aslında bu bir sorun olmasa da, bazı hanımlar bu durumdan rahatsızlık duyabiliyor. Bu durumda bazı giyinme püf noktalarına dikkat etmeniz yeterli.

Bu sayede kolayca giyinebilir ve oldukça güzel görünebilirsiniz. İşte bu püf noktaları paylaşacağız şimdi sizinle. Basenli kadınlar nasıl giyinmeli, hep birlikte adım adım öğrenelim.

Kural -1

En önemli kural renklerdir aslında. Bu her vücut şekli için geçerli. Geniş basenleri ön plana çıkarmak istemiyorsanız, etek ve pantolon gibi alt parçalarda koyu renkleri tercih etmelisiniz.Koyu renk denildiğinde her ne kadar sadece siyah akla geliyor ve genellikle de siyah tercih ediliyorsa da daha pek çok renk alternatifi söz konusu.Lacivert, haki yeşili, bordo ve benzeri daha pek çok renk tercihiniz olabilir. Bununla birlikte üst kısımda açık renkler tercih edilmelidir. Bu sayede üst kısım ön plana çıkarılacak ve daha dengeli bir görünüm söz konusu olacaktır.

Kural – 2

Eğer beliniz ince ve kalçalarınız geniş ise bu kez belinizi ön plana çıkarmalısınız. Basit bir örnek dar bir bluz ile dar bir Jean olabilir. Belinizin inceliği ön planda olacağından basenlerinizin genişliği çok göze batmayacaktır. Bir kum saati görünümü ortaya çıkarılabilir.

whatsapp-kapida-ode [instagram-feed num=6 cols=2 showheader=false  buttontext="Daha Fazla Ürün" buttoncolor=#ff1493 showbutton=true showfollow=false]

Kural – 3

Üst parçalarında, yani bluz gibi seçimlerinizde pullu, payetli, dantelli parçalar yani hareketli parçalar, dikkati burada toplayacaktır. Yani geniş basenler ikinci planda kalacaktır.

Kural – 4

V yakalı bluzlar ya da elbiseler, basenli kadınlar nasıl giyinmeli sorusunun önemli bir cevabı. Çünkü bu tür giysiler, dikey bir çizgi olarak görünür ve basenlerin genişliğini dengeler. Dolayısıyla basenlerinin genişliğinden şikâyet eden her kadının dolabında bu tür parçalar olmalıdır.

Nude ayakkabı
Nude ayakkabı

Kural – 5

Ayakkabı seçimi ise en az giysiler kadar önemli. Çok yüksek topuklar, basenlerin daha geniş görünmesini sağlarken, topuksuz ayakkabılar da bacak boyunu kısaltacaktır. Bu yüzden orta boyda dolgu topuklu ayakkabılar tam size göre.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp Sipariş