Fito Krem Nedir? Faydaları Nedir?  Nasıl Kullanılır? Fiyatı Nedir?

0

Fito Krem Nedir? Faydaları Nedir?  Özellikle Sivilcelere İyi Gelen Fito Krem Nasıl Kullanılır? Fiyatı Nedir?

Fito krem cilt üzerindeki yaralar ve lekeleri için en çok tercih edilen kremler arasında yer alır. Çokça tercih edilmesinin nedenleri arasında kortizon içermemesi gelir. Etken maddelerinden biri buğday ekstresidir. Ayrıca sakinleştirici ve yatıştırıcı olarak lavanta ekstresi de kullanılır.

Sivilce ve buna yönelik lekelerin kısa süre içerisinde giderilmesini sağlayıcı bir rolü vardır. Hızlı etki eder, cildin dokusunun yenilenmesini, ölü hücrelerin dışarı atılmasını sağlar.

Fito krem faydaları nelerdir?

Fito kremin sivilceler üzerindeki etkisi oldukça başarılıdır. Sadece bir gün içerisinde sivilcelerin kurumasını ve yok olmasını sağlayıcı bir özelliği vardır. Ayrıca, ciltteki kızarıklar için de kullanılabilen bir kremdir.

Bunla beraber, ciltteki pigment dağılım dengesizliğini düzenleyen ve renk karmaşıklığını önleyici bir özeliği de vardır. Ameliyattan sonraki yaraların hem enfeksiyon kapmaması hem de hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlayıcı etkeni vardır. Fito, dudaklarda da kullanılabilen bir ilaçtır. Dudaklarda oluşan çatlamaları iyileştirmek adına kullanılabilen fito ile dudaktaki uçuklar da yok edilebilir.

whatsapp-kapida-ode [instagram-feed num=6 cols=2 showheader=false  buttontext="Daha Fazla Ürün" buttoncolor=#ff1493 showbutton=true showfollow=false]

Fito kreminin çok fazla bir yan etkisi yoktur ve söz konusu edilecek yan etkilerin görülme sıklığı oldukça nadirdir. Belli başlı yan etkileri içerisinde; boğaz bölgesinde şişme, yutkunmada zorluk ve karın ağrısı sayılabilir. Ayrıca, nefes alıp vermede yaşanan sıkıntılar da Fito kremin yan etkileri arasında yer alır. Bunların görünmesi halinde kremin kullanımın bırakılması ve doktora gidilmesi lazımdır.

Fito krem nedir nasıl kullanılır
Fito krem nedir nasıl kullanılır

Fito krem nasıl kullanılır?

Cildin her bölgesinde kullanılabilen Fito kremin sorunlu cilt bölümüne uygulanmadan önce cildin temizlenmesi lazımdır. Günde iki defa kullanılabilir. Sivilceler üzerinden oldukça hızlı sonuç verir. Ameliyat yaraları veya kesik sonucu oluşan yaranın iyileşmesi için de kullanılır. Ancak sürüldükten sonra yaranın gazlı bezle kapatılması lazımdır. Açık bırakılması asla doğru değildir.

Fito krem fiyat

Fito krem, 40 gramlık tüpler içerisinde satılan etkisi fazla, fiyatı düşük kremler arasında yer alır. Liste fiyatı, 17 liradır. SGK tarafından ücret ödemesi yapılan bir kremdir. SGK ödemesi için reçete ile satın alınması lazımdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp Sipariş