Tesettür Giyimde Minimal Stil

2

Tesettür giyimde minimal stil nasıl yapılır ? İşte minimal stil için bilmeniz gereken ipuçları ve resimler ile minimal kombinler

Minimal stil, renklerin ve desenlerin dünyasında kaybolmaktansa net ve kendinden emin bir tarz diyebiliriz. Bu durum tesettür giyimde de böyledir. Sadeliği sevenler ve gereksiz detayları hayatında istemeyenler minimal stilden vazgeçemezler.

Minimal stil gomlek kombini

Son yıllarda minimal tarzdaki parçalar tesettürlü bayanlar arasında da son derece popüler diyebilirim. Bu yüzden tesettür giyimde minimal stil nasıl yapılır bunu resimler ile anlatmaya çalışacağım.

Minimal çizgili tesettür takım

Minimal Stilde 1. Kural : Ton Sür Ton

Minimal stilde bilmeniz gereken önemli noktalardan birisi minimal kombinleri hareketlendirmek için illa iddialı renkli parçalara ihtiyacınız yoktur. Minimal stile ton sür ton yaparak yani aynı rengin farklı tonlarını kombinleyerek hareket katabilirsiniz.

Minimal pudra-beyaz kombin

Minimal Tesettür Parçalar Nelerdir ?

Minimal stil için kullanabileceğiniz bir çok kıyafet sıralayabiliriz. Bunların başında bol paça pantolonlar, asimetrik tunikler, düz bluzler, keten boru paça pantolonlar, pliseli etekler, basic ceketler, basic tek renk elbiseler ve trençkotlar geliyor.

Minimal spor takım

Sizde minimal bir tarz oluşturmak istiyorsanız bu parçaları renk tonlarına dikkat ederek kombinleyebilirsiniz.

whatsapp-kapida-ode [instagram-feed num=6 cols=2 showheader=false  buttontext="Daha Fazla Ürün" buttoncolor=#ff1493 showbutton=true showfollow=false]

Minimal trenckot kombini

Minimal Stil Ne Değildir ?

Minimal stil düz parçaları ile karışıklıktan uzak sade bir ifadeyi tercih edenlerin tarzıdır. Abartılı kombinler ya da parçalar bu tarzı benimseyenlerin tercihi değildir.

Minimal asimetrik tunik kombini

Ancak bu durum kombinlerin birbirleriyle benzemesi gerektiği anlamına gelmez.

Minimal tesettür spor kombin

Minimal Stilde Farklılaşmak

Minimal stilde farklılaşmak için renklere değil de kesimlere önem vererek farklılaşabilirsiniz. Asimetrik kesimler, salaş modeller, katlı modeller minimal kombinlerinizi hareketlendirecek parçaların başında geliyor.

Minimal günlük tesettür kombin

Ayrıca bu tarz minimal parçalarda renkleri bloklar halinde kullanabilirsiniz, bu stil minimal duruşunuzu çok farklı hale getireceğinden emin olabilirsiniz.

Minimal monokrom kombin

Minimal Tesettür Kombinlerde Sık Kullanılan Renkler

Tesettür giyimde minimal stil için sıkça kullanılan renklere gelecek olursak siyah, beyaz, pudra, ekru, vizon, lila, bej ve toprak tonlarıdır. Özellikle siyah ve beyaz ikilisi ile monokrom elbiseleri ve tunikleri mutlaka denemelisiniz.

2 Yorumlar
  1. Lamia diyor

    Yazınız bence yetersiz. Fotoğraflar ise minimalizm ne değil onu anlatıyor. Abartı olmasın derken bile bütün resimlerde abartı var. Minimalizm bu değildir.

    1. admin diyor

      Bu konuda detaylı fikir ve görüşlerinizi almak isteriz Lamia hanım

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp Sipariş