Tesettür Kombinlerinize Çantaları Dahil Edin

0

Tesettür kıyafetlere ve kombinlere uyumlu çanta seçimi nasıl olmalı ? Davetler ve günlük hayat için en doğru çanta seçimi ipuçlarını resimli olarak sizlerle paylaşıyoruz.

Hem günlük hem de davetlerde yaptığınız kombinlerdeki olmazsa olmaz tamamlayıcı aksesuar çantalardır. Bu yazımızda tesettür kıyafetler ve kombinler ile çanta uyumunun nasıl sağlanacağını sizlere aktarmaya çalışacağım. Umarım size vereceğim ufak ipuçlarından sonra, daha doğru ve kombinlerinize daha uyumlu çanta seçimi yapabilirsiniz.

Tesettür yelek çanta kombini
Tesettür yelek çanta kombini

Eşarp yada Şalınıza Uyumlu Çanta Seçimi

Her kıyafette olduğu gibi tesettür kıyafetlerde de uyumlu çanta seçimi için ayakkabınızı belirlemeniz gerekir. Bu ikili uyumun haricinde birde tesettürlü bayanlar şal yada eşarp modeline de dikkat etmeleri gerekir. Eğer eşarp kullanıyorsanız muhtemelen klasik tarzınız var demektir, bu yüzden klasik çanta ve ayakkabı seçmeniz sizi daha uyumlu kılacaktır. Klasik çantalara örnek olarak rugan yada deri çantaları verebilirim. Günlük hayatınızda şal daha çok kullanıyorsanız çantanızı biraz daha spor yada sade model seçebilirsiniz.

Tulum yelek çanta kombini
Tulum yelek çanta kombini

Ayakkabı-Çanta Uyumu

Kombinlerinize uyumlu çanta seçimi öncelikle giyeceğiniz ayakkabı modelinden geçer. Bu noktada ayakkabınızın tarzı, stili ve renk kombinleri önemlidir. Klasik bir ayakkabıya klasik bir çanta gereklidir. Örneğin siyah rugan ayakkabınıza yine siyah rugan çanta modeli uyumlu olacaktır. Detaylı örneklerini resimli galerimizde görebilirsiniz.

Krem çanta ayakkabı uyumu
Krem çanta ayakkabı uyumu

Ayakkabı çanta uyumunda dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise büyük kalıp ayakkabılara büyük boy çantaların daha uyumlu olacağıdır. Örneğin kış aylarında bot, çizme gibi ayakkabılarınızı büyük boy çantalar ile kombinleyebilirsiniz. Eğer babet yada ince, narin bir kalıba sahip ayakkabı giyiyorsanız daha ufak ebatlı çantalara yönelmekte fayda var. Ayrıca ayakkabı seçiminde şalınızın rengini göz önünde bulundurmayı unutmayın. En azından tonları aynı olmasına dikkat edin.

whatsapp-kapida-ode [instagram-feed num=6 cols=2 showheader=false  buttontext="Daha Fazla Ürün" buttoncolor=#ff1493 showbutton=true showfollow=false]
Tesettür abiye çanta kombini
Tesettür abiye çanta kombini

Renkli Desenli Elbiseler için Kurtarıcı Renkler Lame ve Doreler

Elbiseniz yada kombininiz yoğun desenli, renkli veya çiçek baskılı ise daha sade çanta seçmeye özen gösterin. Çok desenli elbiselerde kurtarıcılar ise lame ve dore renkleridir. Bir kaç rengi üzerinde barındıran elbiselerde lame yada dore renkli çantaları tercih edebilirsiniz tabiki elbisedeki renkler çok zıt tonlar değilse. Gümüş ve altın renkli çanta, renkli elbisenize hem uyumlu olacak hem de göz yormayacaktır.

Klasik tesettür takım çanta kombini
Klasik tesettür takım çanta kombini

Davetlere Özel Çanta Seçimi

Davetlerde ise çantanız yine giyeceğiniz elbise ile bağlantılıdır. Eğer gösterişli, pullu, işlemeli bir abiyeniz varsa mutlaka daha sade bir çanta seçin. Davetlerde çantanızı ön plana çıkarmak istiyorsanız üzerinizdeki elbiseye ait detaylar hangi yöndeyse çantanızı detayların ters yönüne doğru takmalısınız. Örneğin sol tarafı işlemeli bir abiye giydiyseniz çantanızı sağ kolunuza asmalısınız yada sağ elinizde tutmalısınız.

Siyah çanta ayakkabı fuşya elbise kombini
Siyah çanta ayakkabı fuşya elbise kombini

Unutmayın çantalarınız kıyafetlerinizi daha anlamlı kılan ve daha şık gösteren en önemli unsurdur. Doğru seçeceğiniz eşarp-çanta-ayakkabı üçlüsü ile kıyafetlerinizin imajını ve değerini maksimuma ulaştırabilirsiniz. Sizler için tesettür kıyafetlere uyumlu ve en şık çanta kombinlerini bir araya getirdik, eğer kombinlerinizi çantalarınızla daha uyumlu kılmak istiyorsanız mutalaka galerimize göz atın derim 😉

Tesettür Kıyafetler için Çanta Kombinleri Resimleri

 

 

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp Sipariş