Arnica Krem Nedir? Ne İşe Yarar, Kullanımı Nasıldır?

0

Vazgeçilemeyen kremlerden olan Arnica krem ne işe yarar ? Arnica kremin doğru kullanımı nasıl yapılmalı? Arnica krem hakkında tüm detaylı bilgiler bu yazımızda.

Bitkisel içerikli ürünler arasında yer alan Arnica krem, pek çok farklı soruna karşı etkileyici çözümleri ortaya koymasından dolayı pek çok kişinin vazgeçemediği kremlerden bir tanesidir.

Arnica bitkisinin çiçeklerinden üretilmekte olan bu kremin ana maddesi olan bu bitki, çoğunlukla Doğu Asya, Kuzey ABD, Kanada ve Avrupa’daki dağ bölgelerinde yetişmektedir. Böcek ısırıklıkları, kas ağrısı, artrit, morarma, şişme ve kas ağrıları ile alakalı oldukça başarı sonuçları beraberinde getirir.

Helenalin içeren Arnica krem, eklem ve iskelet sistemi ağrılarının giderilmesini sağlarken aynı zamanda iltihaplı ağrılarda da acı hissinin ortadan kaldırılmasına yardımcı olur.

arnica krem nedir
arnica krem nedir

Yapılmış olan klinik araştırmalar sonucunda da görüldüğü üzere Arnica krem, ağrı ve enflamasyonu azaltmakta ve kılcal damarların bazı hasarlara karşı korunmasını sağlamaktadır. Kremde var olan bileşenler belirli beyaz kan hücrelerinde ve karaciğer hücrelerinde ortaya çıkan olumsuz süreçleri değiştirmek adına hücresel düzeyde çalışmakta ve anti-enflamatuar etkileri üretmektedir. Bununla beraber kremin uygulandığı dokularda dolaşımı iyileştirerek kan damarlarını güçlendirmektedir.

Arnica Krem Nasıl Kullanılır?

Yetişkinlerde ve çocuklarda sorunsuzca kullanılmasına imkan tanıyan Arnica krem, doğru şekilde ilgili bölgeye tatbik edilmesi halinde kısa sürede etkisini gösterir.

whatsapp-kapida-ode [instagram-feed num=6 cols=2 showheader=false  buttontext="Daha Fazla Ürün" buttoncolor=#ff1493 showbutton=true showfollow=false]
arnica krem kullanımı
arnica krem kullanımı

Lakin emziren ya da hamile kadınların bu kremi kullanmadan önce kesinlikle doktorlarına danışmalıdır. Arnica krem kullanılmadan önce mutlaka eller su ve sabunla iyice yıkanmalıdır. Daha sonrasında ise ince bir tabaka olacak şekilde bölgeye uygulanır.

Bu aşamada dikkat edilmesi gereken detay, tahriş olmamış bölgeye uygulanmasıdır. Hafifçe masaj yapılarak bölgeye uygulanması ile beraber kısa sürede etkisini göstermeye başlayacaktır.

Yüz ve diğer bölgelerde sorunsuzca uygulanabilecek olan Arnica krem kullanımı esnasında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise kremin uygulanma oranı.

arnica krem
arnica krem

Çünkü kimileri daha hızlı bir şekilde etki edebileceğini düşünerek ilgili bölgeye çok fazla oranda ürün sürmeyi tercih ediyorlar.

Fakat bu durum ne yazık ki faydadan çok zararın ortaya çıkmasına neden oluyor. Her ne kadar ciddi yan etkileri olmadığı belirtilse de gereğinden fazla kullanılması ile beraber hızlı iyileşme sağlamadığı gibi alerjik reaksiyon oluşmasına da sebebiyet verebilir. Dolayısıyla mutlaka ince tabaka şeklinde masaj yapılarak uygulanmalıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp Sipariş