Bir Haftada 7 Kilo Verdiren Diyet Listesi

0

Bir haftada nasıl 7 kilo verilir? Bir haftada yapılan diyet listesinin içinde neler var? Uyguladığınızda size 7 gün içinde 7 kilo verdirecek diyet listesi

İstenmeyen, fazla kilolar özellikle karın bölgesindeki yağlanma yani göbek ülkemizdeki milyonlarca insanın sorunu. Yaz sezonu yaklaştığında ya da düğün gibi önemli törenler, fazla kilolar daha fazla göze batar, rahatsız eder. Tam bu noktada bir haftada 7 kilo verdiren diyet listesi gibi metabolizmayı hızlandıracak, önemli güne zayıf girmeyi sağlayacak kilo verdiren diyetler devreye girer.

Tatil ve düğün sezonu son hız gelirken hızlı kilo verme yöntemleri daha bir önemli hale geldi. Bizler de durumun aciliyetinin farkına vardık ve sizlere bir haftada 7 kilo verdiren diyet listesi hazırladık. Aynı zamanda sadece yoğurtla bir haftada 7 kilo vermenizi sağlayacak alternatif bir diyet listesi hazırladık. Bu iki diyetle hızlı kilo verebilir, tatile ya da düğüne formda girebilir, fit bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Elbette size önerimiz diyet listelerini uygularken bol su içmeniz ve her gün 20 – 30 dakika yürüyüş yapmanız olacaktır. Böylece daha etkili kilo verebilirsiniz. 

7 gün diyeti
7 gün diyeti

Kahvaltı: 1 dilim peynir, 1 haşlanmış yumurta, 2 dilim kepekli ekmek, bol maydanoz – dereotu, 3 – 4 tane zeytin, şekersiz siyah ya da yeşil çay.

Ara öğün: Bir su bardağı süt. Sütü sade sevmeyenler bir çay kaşığı kahve ekleyerek kafeinin metabolizmayı hızlandırıcı etkisinden yararlanabilir. 

Öğle: 1 porsiyon ızgara et (balık, tavuk ya da kırmızı et), 1 dilim kepekli ekmek, 1 bardak tuzsuz ayran, 1 porsiyon yağsız yeşil salata.

Ara Öğün: 1 kâse yoğurt, 2 kaşık kadar yulaf, 1 meyve (mevsime özel herhangi bir meyve).

Akşam yemeği: 1 kâse çorba, 1 kâse yoğurt, 1 porsiyon zeytinyağlı yemek, 1 mevsim meyvesi. 

Bir haftada 7 kilo verdiren diyet listesi bu şekilde hazırlanmıştır. Bu diyet listesini bir hafta boyunca kendinize göre uyarlayarak uygulayabilirsiniz. Izgara et için her gün farklı bir et, zeytinyağlı yemekte ise yine her gün farklı bir yemek ya da salata tercihinde bulunabilirsiniz. Zeytinyağlı yemeklerde bir porsiyonun yaklaşık 5 yemek kaşığı kadar olduğunu unutmayın. 

whatsapp-kapida-ode [instagram-feed num=6 cols=2 showheader=false  buttontext="Daha Fazla Ürün" buttoncolor=#ff1493 showbutton=true showfollow=false]

Bir haftada 7 kilo verdiren diyet listesi haricinde öne çıkan bir başka diyet ise yoğurt diyeti olarak biliniyor. Yoğurtla bir haftada 7 kilo vermek mümkündür. Yoğurt bildiğiniz gibi tok tutan ve metabolizmayı hızlandıran üstelik bağırsak sistemini çalıştıran ve koruyan bir besin kaynağıdır. Yoğurt tüketerek ideal kilonuza düşebilirsiniz.

pratik hızlı 7 gün diyeti
pratik hızlı 7 gün diyeti

İşte diyetin içeriği:

İlk gün: 5 su bardağı yoğurt ve 5 dilim haşlanmış patates (elbette tuzsuz.)

İkinci gün: 5 su bardağı yoğurt ve 200 gram haşlanmış tavuk eti.

Üçüncü gün: 5 su bardağı yoğurt ve 200 gram haşlanmış kırmızı et.

Dördüncü gün: 5 su bardağı yoğurt ve 200 gram haşlanmış balık eti.

Beşinci gün: 5 su bardağı yoğurt ve birkaç kaşık zeytinyağlı yemek ya da mevsim meyvesi.

Altıncı gün: Sadece yoğurt. Yarım kilo ile bir kilo arasında yoğurt gün boyunca tüketilebilir.

Yedinci ve son gün: Sadece yoğurt. Tıpkı bir önceki günde olduğu gibi bir kiloya yakın yoğurt tüketilmelidir. 

Bir haftada 7 kilo verdiren diyet listesi doyurucu, sağlıklı ve leziz besinlerden oluşuyor. Bu diyet listeleriyle birlikte basit egzersizler, yürüyüşler yapmak süreci hızlandıracaktır. Özel sağlık problemleri yaşayan kişilerin uzman eşliğinde diyet yapması önerilir. 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp Sipariş