Emla Krem Nedir? Faydaları Nelerdir, Nasıl Kullanılır?

0

Emla krem nedir? Emla krem nasıl kullanılır ve faydaları nelerdir? Emla krem hakkında detaylı güncel bilgiler bu yazımızda sizleri bekliyor.

Her geçen gün satış sayısı artan ve bırakmakta olduğu olumlu etkiler ile son derece popüler bir hale gelen Emla krem, doğru şekilde kullanılması halinde ilgili bölgenin kısa bir zaman içerisinde uyuşmasını sağlamayı başarıyor.

Üstelik hücre zarında bulunan sinirlere vermeden bölgenin uyuşmasını sağladığı için günümüzde ağırlıklı olarak ağda esnasında ortaya çıkan acıyı en aza indirmek için tercih ediliyor.

Ancak tek faydası bu değil. Aynı zamanda cerrahi işlemlerde veya lazer epilasyon yaptırırken de kullanılabilir. Aynı amaçla kullanılan diğer kremlere nazaran Emla krem çok daha hafif olmasından dolayı uzman doktorlar tarafından da tavsiye ediliyor.

emla krem
emla krem

Prokain ve Lidokain içerikli bu kremdeki etken maddeler alana kısa sürede etki edip bölgesel uyuşmanın ortaya çıkmasını sağlıyor.

Bunlarla beraber Emla krem; arı sokması, kesik ve arı sokması gibi yaralanma durumlarında dikkatli şekilde cilde uygulanması halinde ortaya çıkmış olan acı ve yanma hissinin kısa bir sürede geçmesine yardımcı olacaktır.

whatsapp-kapida-ode [instagram-feed num=6 cols=2 showheader=false  buttontext="Daha Fazla Ürün" buttoncolor=#ff1493 showbutton=true showfollow=false]

İğne acısından dolayı aşı ve serum gibi enjeksiyon işlemlerinden öncesinde Emla krem kullanılması halinde iğnenin acısının çok daha az hissedilmesine yardımcı olur. Dövme, kulak deldirme ve piercing gibi işlemlerde de ilgili bölgeye kremin sürülmesi ile beraber işlemin acısız gerçekleşmesi mümkün olur.

emla krem nasıl kullanılır
emla krem nasıl kullanılır

Emla Krem Nasıl Kullanılır?

En başarılı sonuçların elde edilebilmesi adına Emla krem kullanılmadan önce bölge iyice temizlenmelidir. Temizleme işleminin sona ermesi ile beraber kremden nohut tanesi kadar alınarak ince bir tabaka şeklinde bölgeye ovarak sürülmelidir.

Sürülen bölgenin bezle kapatılarak yarım saat bekletilmesi sonrasında pamuk ya da gazlı bezle temizlenip uyuşmanın ortaya çıkması sağlanabilir.

Genel olarak Emla krem derinin nispeten daha ince olan kısımlarına etki etmektedir. Özellikle de acısız bir ağda için bu kremi tercih edecek kişilerin ilgili bölgeye sürecekleri krem için bekleme süreleri 1 saattir.

Yakıcı ve keskin bir yapısı olmayan Emla krem, ciltte ciddi yan etkilere neden olmamaktadır. Lakin kişilerin cilt hassasiyetlerine bağlı olarak kimi durumlarda yan etkilerin ortaya çıkabileceği unutulmamalıdır. İlk kullanımda kaşıntı, yanma, şişlik ya da kızarıklık gibi durumlarda Emla krem kullanılmamalıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp Sipariş