İsiliğe İyi Gelen 5 En İyi Krem

0

İsilik sıcak havaların kabusu. Cildimizdeki isiliklere iyi gelen en iyi ve en yaygın kullanılan 5 kremi incelemeye aldık. İşte en iyi 5 isilik kremi

Havaların ısınmaya başlaması sonrasında insanların ter bezlerinde ortaya çıkan tıkanma sorunu ile beraber aşırı olan ter dışarıya tam olarak atılamayacaktır.

Terin birikmesi ile beraber derinin alt kısmında kırmızı kabarcıklar oluşmaya başlar. İsilik olarak adlandırılan bu durum beraberinde çeşitli ağrı ve sıkıntıları da getirir.

Dolayısıyla gerek ağrı oluşumunu engellemek gerekse kötü görüntüyü yok etmek isteyenler, çeşitli kremleri kullanarak istedikleri sonuçları elde etmiş olurlar.

Yetişkin ya da bebek fark etmez, isilik sorunu ile karşı karşıya kalan isimlerin kremlerini düzenli bir şekilde kullanmaları son derece önemlidir.

Böylece çok kısa bir süre içerisinde vücutta bulunan isiliğin geçirilmesi sağlanmış olur. Krem kullanımının yanı sıra isilik olan bölgenin kuru ve serin tutulması da yine gereken önemli bir detaydır. Üst üste şekilde giyinmek terlemeye, doğal olarak da isilik olan bölgede yine aynı sorunların devam etmesine neden olur.

Ilık su ile sık bir şekilde duş almak, duş aldıktan sonra iyice kurulanarak krem uygulaması yapılması ile beraber kremin bölgedeki etkisi artacaktır. Bu durumda da o bölgedeki isilik sorunun ortadan kaybolması sağlanmış olur.

Bu konuda en iyi sonuçları veren 5 krem ise şunlardır;

Bepanthol Krem
Bepanthol Krem

Bepanthol Krem

Su bazlı yapıya sahip olmasından dolayı kolaylıkla sürülebilen ve yağlı görünümün ortaya çıkmasını engelleyen bu krem, isilik sorunu için kullanılabilmektedir. İsilikten kurtulmak isteyenler düzenli olarak günde 1 ya da 2 kere kullanarak cilt derisinin yenilenmesini sağlayabilecektir.

Hematen Krem
Hematen Krem
whatsapp-kapida-ode [instagram-feed num=6 cols=2 showheader=false  buttontext="Daha Fazla Ürün" buttoncolor=#ff1493 showbutton=true showfollow=false]

Hematen Krem

Birçok kişi çocuklardaki pişik başta olmak üzere 1. ve 2. derece yanıklar, cilt yanıklar, çatlamış ve kurumuş cilt bakımında kullanıldığını düşünüyor olsa da Hematen krem aynı zamanda isilik sorunu için de sorunsuzca kullanılabilmektedir. Vücutta isilik olan bölgenin iyice temizlenmesinden sonra bu krem ince bir tabaka şeklinde sürülmelidir. Düzenli olarak kullanılması ile beraber isilik olan bölgede iyileşme görülecektir.

Stilex Krem
Stilex Krem

Stilex Krem

Deriye dikkatlice tatbik edilmesi sonrasında alerji, bölgesel iltihap ve kaşıntının giderilmesine ve bölgesel uyuşmanın sağlanmasına yardımcı olan bu ilaç aynı zamanda isilik tedavisinde de kullanılmakta olan oldukça etkili bir üründür. Kullanılması sonrasında bir yandan bölgenin iyileştirilmesini sağlarken diğer yandan da ağrının ve kaşıntının ortadan kaybolmasını da sağlar.

Kalmoson Losyon
Kalmoson Losyon

Kalmoson Losyon

Bu losyon ağrı kesici olma özelliğine sahiptir. Aynı zamanda iyileştirici ve kaşıntıyı engellemektedir. Yumuşatıcı özelliği olması ile beraber isilik sorunun giderilmesini de sağlar. Losyonun her kullanım öncesinde kesinlikle çalkalanması ve daha sonrasında da ince bir tabaka şeklinde isilik olan bölgeye sürülmesi tavsiye edilmektedir.

Fenistil Jel
Fenistil Jel

Fenistil Jel

Genel olarak alerjik belirtilerin tedavisi adına kullanılan bu jel aynı zamanda isilik tedavisi için de tercih edilebilmektedir. Temizlenmiş cilde sürülmesinden sonra yalnızca birkaç dakika içerisinde orada bulunan tahrişin ve kaşıntının geçirilmesini sağlar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp Sipariş