Nike’dan Spor Yapmaya Uygun Başörtüsü : Pro Hijab

0

Dünya markası olan Nike “Pro Hijab” ürünü ile tesettürlü sporcular için başörtüsü satışına başlıyor. Müslüman bayan sporculara kolaylık sağlayacak Nike’ın spor yapmaya uygun başörtüsünün özellikleri

Nike Pro Hijab ürününün satışının 2018 bahar/yaz sezonu başlayacağını duyrumasının ardından dünyanın dört bir yanındaki Müslüman sporcular tarafından takdir ile karşılandı. Nike Pro Hijab hafif örgü kumaştan üretilip, optimum nefes alabilirliği için küçük olarak yerleştirilmiş delikler içermektedir. Nike Pro Hijab özelliklerinden bir diğeri ise terlemeler için opak kalmasıdır. Bu özellik ile örtünün altının göstermemesi sağlanmış. Nike, Müslüman bayan sporculara özel geliştirdiği bu ürün ile tesettürlü sporculara desteğini göstermekle beraber aynı zamanda spor kariyerlerini de ilerletmelerinde fayda sağlayacağa benziyor.

Nike Pro Hijab
Nike Pro Hijab

Pro Hijab Üzerindeki Nike Logosuna Eleştiriler

Spor yapmaya uygun başörtüsü olan Nike Pro Hijab bir çok tesettürlü sporcu tarafından olumlu karşılanırken bazı kesimlerinde tepkisini çektiğini belirtmek isteriz. Bu tepki ise başörtüsündeki Nike logosudur. Bu konudaki benim fikrim ise logo biraz daha küçük yapılabilirdi, en azından fazla göze batmamış olurdu. Ancak bir çok yabancı, yerli eşarp markasının üzerindeki büyük logoları da burada unutmamamk gerekir.

Pro Hijab Nike
Pro Hijab Nike
whatsapp-kapida-ode [instagram-feed num=6 cols=2 showheader=false  buttontext="Daha Fazla Ürün" buttoncolor=#ff1493 showbutton=true showfollow=false]

Nike Pro Hijab Deneyimleri

13 aylık bir tasarım çalışması sonucunda çıkan Nike Pro Hijab’ı ilk deneyenler Birleşik Arap Emirlikleri’nde ünlü buz patenci Zahra Lari’dir. Lari’nin vermiş olduğu demeçte üründen gayet memnun olduğunu dile getirmiştir.

Nike spor başörtüsü
Nike spor başörtüsü

Sonuç

Pro Hijab genel olarak Müslüman sporcular tarafından olumlu karşılandığını düşünüyorum fakat bazı kesimler tarafından biraz sıkıcı tasarım olarak nitelendirilmesinden dolayı Nike’ın bu ürününü daha estetik hale getirmesini bekliyoruz.

Nike Pro Hijab Tanıtım Videosu

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp Sipariş