Suljel Nedir? Faydaları ve Yan Etkileri Nelerdir?

0

Suljel Nedir? Suljel Kremin Faydaları ve Yan Etkileri Nelerdir? Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktaları İle Tüm Detaylar Bu Yazımızda

Vücutta ortaya çıkan çeşitli sorunların giderilmesi adına pek çok kişi öncelikli olarak doğru ürünleri kullanmak adına araştırmalar yapıyorlar.

Çünkü artık her bir sorun için birbirinden farklı tarzlarda kremler ve ilaçlar insanlara sunuluyor. Bunların arasından en uygun olanların doğru olarak seçilmesi ise son derece önemli oluyor. Doğru olarak seçilecek ürün ile beraber var olan sorunların kolaylıkla giderilmesi mümkün hale gelecektir.

Suljel krem de yine üretilmesinden sonra sürekli olarak ön planda olan kremlerden bir tanesi. Nimesulid içerikli olan krem, haricen kullanılmak adına üretilmiştir.

Doktor tarafından farklı bir şekilde tavsiye edilmediği sürece Suljel günde 2 ya da 3 kez etkilenen bölgeye uygulanır. Tedavi ise 7 ila 15 gün arasında sürecektir. Bu süre zarfında  kremin doğru şekilde uygulanması ile beraber bölgedeki sorunun giderilmesi sağlanacaktır.

suljel krem faydaları
suljel krem faydaları

Suljel Krem Faydaları

Spor yaralanmaları ve kaza gibi durumlarda ezilme, burkulma gibi sorunların meydana gelmesi halinde kremin düzenli olarak bölgeye uygulanması, ortaya çıkan ağrı ve acı hissinin giderilmesini sağlar.

İltihap ve ağrı durumlarında Suljel kullanılması etkili sonuçların ortaya çıkmasını sağlar.

Yumuşak doku romatizmal hastalıklarının tedavisinde kullanılabilir.

Kas gerginliği ve karakterize kas ve iskelet sistemi hastalıklarında ortaya çıkan belirtilerin giderilmesi adına da Suljel krem tercih edilebilir.

suljel-krem-nedir
suljel-krem-nedir

Suljel Krem Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

whatsapp-kapida-ode [instagram-feed num=6 cols=2 showheader=false  buttontext="Daha Fazla Ürün" buttoncolor=#ff1493 showbutton=true showfollow=false]

Krem içerisinde yer almakta olan etken maddelere karşı alerjik bir durumu olan kişilerin Suljel krem kullanmaması gerekmektedir.

Suljel krem deriye sürülerek kullanılır. Bu esnada buruna, ağza ya da göze kremin temas etmesi halinde bölgenin bol su ile iyice yıkanması gerekir.

İsilik olmuş, kabarık, iltihaplı ya da açık yaranın olduğu bölgelere Suljel kremin kesinlikle uygulanmaması gerekmektedir.

Olumsuz semptomlar ile karşı karşıya kalınmaması adına bu kremin doktor tavsiyesi ile kullanılması önemlidir. Aksi durumda farklı semptomların ortaya çıkması gibi olumsuz durumlar söz konusu olabilecektir.

burkulma suljel
burkulma suljel

Suljel krem kesinlikle geniş cilt yüzeylerine uygulanmamalıdır. Çünkü böylesi bir durumda nefes almada zorluk, kalp ritim bozukluğu gibi durumlar ortaya çıkabilecektir.

Kremin ilgili bölgeye tatbik edilmesi sonrasına yaklaşık olarak 10 dakika boyunca kuruması beklenmelidir. Böylece cilt tarafından krem tam olarak emilecek ve etkisini çok daha iyi bir şekilde ortaya koymayı da başaracaktır.

Bölgeye Suljel krem uygulandıktan sonra en az 1 saat boyunca kişinin duş almaması ve kremin uygulandığı yerin su ile temas etmemesi gerekmektedir.

12 yaşından küçüklere Suljel krem uygulanması tavsiye edilmemektedir.

Hamileliğinin 3. döneminde olan kadınların Suljel krem kullanmaması gerekmektedir.

Aynı şekilde emzirme döneminde olan anneler için de bu kremi kullanmaları tavsiye edilmemektedir.

Kremin sürülmesinden sonra bölge örtülmemelidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp Sipariş