Ten Rengine Göre Kıyafet Seçme Rehberi

0

Ten rengine göre doğru kıyafet seçimi önerileri. Özel ve günlük kıyafetlerinizi cilt tonunuza göre uyumlu seçin

Sizlerden sıklıkla gelen bir soruyu ele almak istedim. Ten rengine göre kıyafet seçimi nasıl yapılır ve kombin yaparken dikkat edilmesi gereken püf noktaları nelerdir bu soruların cevaplarını kısa ama öz anlatamaya çalışacağım, umarım sizlere faydası olur.

Öncelikle tüm ten renklerinin ayrı ayrı güzel özelliklerinin olduğunu söylemek istiyorum. Cilt renginiz ne olursa olsun kıyafetlerinizde doğru renk seçerseniz çok şık sonuçlar elde edebilirsiniz.

Cilt rengine göre kıyafet seçimi
Cilt rengine göre kıyafet seçimi

1- Esmerler Nasıl Giyinmeli ?

Dilerseniz esmer tenililerden başlayalım. Esmer tenli olup giyinmesini bilen Türk ünlülerden Tuğba Büyüküstün’ü örnek verebiliriz. Gerçekten cilt rengini tanıyıp ona uygun şekilde giyinmeyi bilen bir ünlü. Özellikle esmer tenli bayanların açık ve koyu tezatlığını iyi dengeleyebilmeleri gerekir. Çünkü açık tonlu tercih ettiklerinde ten renklerinin koyuluğuyla iyi bir kontrast oluşturacaktır.

Esmer tenli tesettür kombin
Esmer tenli tesettür kombin

Esmerler sıcak tonlu kıyafetleri rahatlıkla kullanabilir. Ayrıca esmer tenliler rahatlıkla her türlü aksesuarı taşıyabilirler.

Esmer tenliler için renk önerileri : Pembe, vizon, mavi, kırmızı,gri

whatsapp-kapida-ode [instagram-feed num=6 cols=2 showheader=false  buttontext="Daha Fazla Ürün" buttoncolor=#ff1493 showbutton=true showfollow=false]
Buğday tenli tesettür kıyafet
Buğday tenli tesettür kıyafet

2- Buğday Tenliler Nasıl Giyinmeli ?

Buğday tenli bayanlar genellikle her türlü rengi kıyafetlerinde seçebilirler. Fakat buğday tenliler gündüzleri daha sade ve daha soft renkleri tercih etmeleri daha doğru olacaktır. Geceleri ise bir o kadar kırmızılar, fuşyalar, parlement mavileri kullanmak buğday tenlilerin yaptıkları kombinlerde daha çok patlamasına neden oluyor.

Buğday tenliler için renk önerileri : Uçuk pembe, pudra, bebe mavisi, lila

Beyaz tenli tesettür kombin
Beyaz tenli tesettür kombin

3-Beyaz Tenliler Nasıl Giyinmeli ?

Beyaz tenliler özellikle gece kıyafetlerinde kırmızı ve siyah renkleri mutlaka tercih etmeliler. Gündüzleri ise beyaz tenliler kombinlerinde yada seçtiği kıyafetlerinde karamel ve yumuşak renkleri tercih etmelerinde fayda var. Çünkü hem daha modern hem daha günlük bir görüntü kazanmış oluyorlar.

Beyaz tenli tesettür kombin
Beyaz tenli tesettür kombin

Gündüz kombinlerinde daha açık ve soft renkler beyaz tenlilere daha uyumlu olacaktır. Beyaz cilt rengine sahip ünlülerde ten rengine göre kıyafet seçimini doğru yapan Serenay Sarıkaya’yı örnek gösterebilirim.

Beyaz tenliler için renk önerileri : Kırmızı, siyah, karamel, mor, su yeşili

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp Sipariş