Tesettür Bahar Kombinleri Önerileri

0

Bahar kombinleri yada bahar için tesettür kıyafet seçerken nelere dikkat etmeliyiz ? İşte bahar aylarında ve mevsimsel geçişlerde kıyafet seçiminde size fayda sağlayacak altın öneriler

Kombin yaparken yada kıyafet seçiminde en zorlandığımız dönem bahar aylarıdır. Kış soğuklarının azalıp havaların değişkenlik göstermesi ile özellikle ilkbahar aylarında ne giyeceğimize yada nasıl bir kombin yapacağımıza zor karar veririz. Bahar aylarında doğru kıyafet seçiminde ve kombin yapmada kolaylık sağlayacak püf noktalarını bu yazımda sizlerle paylaşmak istedim. İşte ilkbahar aylarında en doğru tesettür bahar kombinleri yapma fikirleri ve bahar aylarına özel kıyafet seçimleri.

Sena Sever ilkbahar kombini
Sena Sever ilkbahar kombini

Baharda İki Parça Kıyafetler ile Tedbirinizi Alın

Ne kalın, ne de ince kıyafetleri giyemediğimiz ilkbahar aylarında mümkün olduğunca üstünüze iki parça kıyafet seçin. Eğer gün içinde hava soğuk olursa bu iki parçayı üzerinizde tutabilirsiniz, tam tersi bir durumda yani hava gün içinde sıcak olursa üzerinizdeki fazla parçayı çıkarabilirsiniz. Bu iki parça kıyafeti seçerken ne çok kalın ne de çok ince olmamasına dikkat edin.

Bahar tesettür trenç
Bahar tesettür trenç

Örneğin pamuklu bir tunik üzerine astarsız mevsimlik bir trençkot tercih edebilirsiniz. Yada bahar aylarında altına uzun penye üzerine de yine penye kolej tarzı bir kap giyerek hem rahat hem de sportif bir görünüm elde edebilirsiniz.

Hülya Aslan bahar kombini
Hülya Aslan bahar kombini

Rahatlık ve Konfor Ön Planda Olsun

Bahar aylarındaki hava değişimlerine gün içinde uyum sağlamanız için rahat ve salaş kıyafetleri kombinlerinizde tercih edebilirsiniz. Özellikle çok üşüyen hanımlar üşümeyi engelleyecek şekilde yukarıda belirttiğim gibi bir kaç kat giyinebilirler.

Bahar-cicekli-tam-boy-elbise

Bahar Kıyafeti Seçerken Kumaş Türünü Göz Ardı Etmeyin

whatsapp-kapida-ode [instagram-feed num=6 cols=2 showheader=false  buttontext="Daha Fazla Ürün" buttoncolor=#ff1493 showbutton=true showfollow=false]

Bahar aylarında kıyafet seçiminde dikkat edeceğiniz bir diğer unsur ise kumaş dokularıdır. Bahar aylarında sentetik madde içermeyen, doğal ve sağlıklı kumaş türlerinin seçilmesinde fayda vardır. Özellikle yaz ve ilkbahar mevsimlerinde seçtiğiniz kıyafetlerin pamuklu olmasına özen gösterin. Sağlığınızı tehdit eden çok dar ve naylon içeren kıyafetlerden de uzak durulmalıdır.

Renkli tesettür bahar kombini
Renkli tesettür bahar kombini

Bahar Renklerini Tercih Edin

Bahar kombinleri ve kıyafet seçimlerinde açık tonlara yer verin. Yaz ve ilkbahar aylarında hafif tonları tercih etmek bu mevsim geçişlerinde her zaman enerjinizi yüksek tutacaktır. Bahar kombinlerinde; mavi, yeşil, pembe, turuncu ve  sütlü kahve gibi renkleri tercih edebilirsiniz.

Tesettür trençkot pantolon kombini
Tesettür trençkot pantolon kombini

Bahar Kombinlerine Yeni Sezon Örnekler

Tesettür bahar kombinleri arasında özellikle yeni sezon trendi olan çiçekli ve baskılı tasarımları sıkça göreceğiz.  Tazeliği ve baharı yansıtan yeşil, sarı ve pembe renklerden oluşan floral desenli bluzleri, etekleri bahar aylarında kombinleyebilirsiniz. Çiçekli parçaların yanı sıra, harem pantolonları ve bol paça pantolonları bahar aylarında sıkça göreceğiz.

Bahar trençkot-pantolon kombini
Bahar trençkot-pantolon kombini

Bunların yanı sıra maksi etekleri bu bahar pastel tonları ile göreceğiz. Maksi eteklerinizi ilkbahar aylarında bluz ve hırkanız ile kombinleyebilirsiniz. Ayrıca bahar kombinlerinin olmazsa olmazı denim parçaları da göz ardı etmeyin. Unutmayın kot ceketler asla trendini kaybetmezler. Kot ceketlerinizi yine maksi etekler yada tam boy şifon elbiseleriniz ile kombinleyebilirsiniz.

Tesettür Bahar Kombinleri Resimleri

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp Sipariş