Tesettür Söz Elbiseleri Modelleri

0

Söz elbiseleri nasıl olmalı, yeni sezonun birbirinden şık tesettür söz elbiseleri modelleri ve kız isteme gecesinde tercih edebileceğiniz en güzel kıyafetler !


Söz elbiseleri hayatınızda giyebileceğiniz en nadide kıyafetler arasında en başlarda yer almaktadır. Evliliğe ilk adım sayılan söz merasimleri genç kızlar için büyük anlam taşımaktadır. Söz merasimi ve kız isteme gecesini kısaca anlatacak olursak damadın aile büyüklerinden biri kız tarafının aile büyüklerinden “Allah’ın emri, Peygamber’in kavliyle” ister. Sonrasında kız tarafının aile fertleri evlenecek çiftlerin kararlarına saygı duyduğunu ifade ederek kızına evlenmesi için izin verir. İşte böyle heyecanlı bir gecede gelin adayı için giyim kuşam son derece önemlidir. Damadın yanı sıra damadın ailesininde yer alacağı bu günde gelin adayının giyeceği elbise ilk izlenim için oldukça önemlidir. Çeşitli tesettür markalarının nişan, kız isteme gibi merasimlere özel birbirinden güzel tesettür elbise modelleri bulunmaktadır. Tesettür Giyim Kabini olarak kız isteme yada söz kesme gibi bu heyecanlı merasimler için birbirinden şık tesettür elbise modellerini bir araya getirip derledik. İşte en beğenilen yeni sezon söz elbiseleri modelleri.

Söz Elbisesi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Ailelerin belki de ilk defa tanışacağı bu özel günde gelin adayının güzel ve şık giyinmesi gerekir. Gelin adayı tesettürlü ise abartıdan uzak olup aile büyüklerinin yanında giyebileceği bir elbise olmasına özen gösterilmelidir. Tesettür söz elbiseleri seçiminde bu detayların yanı sıra nerede giyileceği de önemlidir. Eğer aile arasında söz kesilecekse söz elbisesi daha sade ve düz kesimlerden oluşmalı. Söz merasimi eğer bir salonda olacaksa söz elbisesine hareket katacak bazı detaylara yer verilebilir.

Yeni sezon söz elbiseleri
Yeni sezon söz elbiseleri

Söz Merasimi ve Kız İsteme İçin Elbise En İdeal Seçimdir

Günümüzde kız isteme yada söz için muazzam derecede fazla çeşit söz konusu. Bunları etekli ceketli kombinler, pantolon etek bluz kombinleri, abiyeler ve elbiseler şeklinde sıralayabiliriz. Bunlar arasında en çok tercih edilen söz elbiseleri modelleridir. Çünkü söz elbiseleri ne abiye kadar gösterişli ne tesettür takım kombinleri kadar basit kaçacaktır. Anlayacağınız söz kesimi için en ideal seçenek elbisedir.

Yeni Sezonun En Beğenilen Tesettür Söz Elbiseleri Modelleri

whatsapp-kapida-ode [instagram-feed num=6 cols=2 showheader=false  buttontext="Daha Fazla Ürün" buttoncolor=#ff1493 showbutton=true showfollow=false]

Tesettür söz elbiseleri modellerine gelecek olursak son zamanlarda sıkça gördüğümüz düz kesimli ve kuşaklı tasarımlar oldukça yerinde bir seçenek olarak karşımıza çıkmakta. Hem sadeliği hem de şıklığı düz kesim ve tek renk elbiseler ile isteme gecenizde hanım hanımcık bir stil oluşturabilirsiniz. Bu modeller daha çok dantelli detaylardan oluşmakta olup genellikle her bayana da yakışmakta olduğunu söylemek isteriz.

Armine söz elbiseleri
Armine söz elbiseleri

Sadeliği biraz hareketlendirmek istiyorsanız tüllü etekli elbise modellerini tercih edebilirsiniz. Bluz ve etek takımı olarak gözüken ama aslında tek parçadan oluşan bu tesettür söz elbisesi modelleri ile genç ruhunuzu yansıtırken aynı zamanda çevrenize daha enerjik gözükebilirsiniz. Bu modellerde daha çok kabarık ve tül etekler tercih edilmektedir. Söz kıyafetim çok fazla sade olmasın diyorsanız bu takım görünümlü tek parça tesettür elbise modellerini tercih edebilirsiniz.

Söz elbiseleriSöz elbiseleri

Söz Elbiselerinde Ne Renk Tercih Edilmeli ?

Söz elbiseleri modellerinde trend renklere gelecek olursak yaz aylarında somon rengi, fuşya, ekru, nar çiçeği, altın sarısı ve mint renkleri daha ön planda iken kış sezonunda ise vizon rengi, kahve tonları, mürdüm ve tabiki siyah renk daha sık tercih edilmektedir.

Hayatınızda belki de ilk ve son olacak söz veya isteme gecenizde sizde şık ve aynı zamanda tesettür ruhuna uygun giyinmek istiyorsanız sizler için özenerek seçtiğimiz tesettür söz elbisesi modellerimize göz atabilirsiniz.

Söz Elbisesi Modelleri Resimli Galerisi


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp Sipariş