Alkali Su Nedir? Alkali Suyun Faydaları Nelerdir?

0

Son yıllarda sıkça duyduğumuz alkali su nedir ? Alkali suyun faydaları nelerdir ? Alkali su nasıl kullanılmalıdır ? Tüm bu soruların cevaplarını alkali su için derlediğimiz yazıda bulabilirsiniz.

İnsan sağlığına sağladığı faydalar ile ön plana çıkan alkali su, günümüzde pek çok kişinin dikkatini çeken ve üzerinde araştırmaya yaptığı bir konudur. Günümüzde adından sıkça söz ettiren alkali, genellikle kilo vermek isteyen kişiler tarafından sık sık tercih edilmektedir.

Ancak yine de sağladığı faydalara güvenemeyen kişiler, alkali suyun ne olduğunu ve ne gibi faydaları olduğunu öğrenmek için çeşitli girişimlerde bulunabilirler. Bu doğrultuda alkali su nedir, alkali suyun faydaları nelerdir ve alkali su nasıl kullanılır gibi sorulara cevap verebilmek için sizlere bir yazı hazırladık. Şimdi gelin bu soruları detaylı bir şekilde cevaplandıralım.

alkali su
alkali su

Alkali Su

Kişilerin marketten aldıkları su şişelerinde üzerlerinde suyun pH değeri yer almaktadır. Suların içerisinde yer alan hidrojen miktarını anlatan söz konusu pH değerinin yüksekliği ile hidrojen miktarının yüksekliği ile doğru orantılıdır. Bu durum suyun içerisinde bulunan baz ve asidin değerlerini ifade etmektedir.

Suyun içerisinde ki pH değerinin 7’den fazla olması suyun alkali olmasını ifade eder. Eğer suyun pH değeri 7’nin altında ise o su asidik bir sudur.

Suyun pH değerinin 7’nin üzerinde olması ise suyun ne alkali ne de asidik olduğunu ifade eder. Söz konusu su nötrdür. Kısacası pH değerinin 7’nin üzerine olması suyun alkali olduğunu göstermektedir.

alkali su faydaları
alkali su faydaları

Alkali Suyun Faydaları Nelerdir?

whatsapp-kapida-ode [instagram-feed num=6 cols=2 showheader=false  buttontext="Daha Fazla Ürün" buttoncolor=#ff1493 showbutton=true showfollow=false]

pH değeri 72nin altında olan sulara göre çok bazik bir yapıda bulunduğu için alkali suyun vücuda sağladığı çeşitli faydalar bulunmaktadır. Bu nedenle sağlıklı bir şekilde hayatlarını sürdürmek isteyen kişiler alkali suyu tercih ederek bu isteklerini yerine getirebilirler. Bu kapsamda alkali suyun faydalarını aşağıdaki gibi açıklayabiliriz.

  • Alkali su, vücutta bulunan toksinlerin nötr hale gelmesini sağlayarak bu toksinlerin vücuttan uzaklaştırılmasına yardımcı olur.
  • Alkali su, vücudun belli başlı kirli maddelerden arındırılmasını sağlar.
  • Alkali su, vücutta yer alan zararlı maddelerin dışarıya atılmasını sağlar.
  • Alkali su, sindirim sisteminin daha sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlayarak kişilerin sindirim problemlerine çözüm sunar.
  • Alkali su, vücudun ihtiyacı olan pH değerinin sağlanması için büyük bir öneme sahiptir.
  • Alkali su cildin beslenmesine yardımcı olur ve yaşlanmaya karşı etkili bir yapıya sahiptir.
  • Vücudun bağışıklık sisteminin güçlendirilmesine yardımcı olur.
  • Vücutta ödem oluşmasını engeller, var olan ödemin vücuttan atılmasını sağlar.
  • Kişilerin dengeli bir şekilde kilo verebilmesini ve zayıflamasını sağlar.

Yukarıda bahsedilen alkali su faydalarından yararlanmak isteyen kişilerin soracağı bir diğer soru ise alkali su nasıl yapılır sorusu olacaktır. Peki, alkali su nasıl yapılır?

alkali su nasıl yapılır
alkali su nasıl yapılır

Alkali Su Nasıl Yapılır?

Günümüzde alkali suyu elde etmek ve tüketmek aslında son derece basittir. Suyu alkali bir hale getirebilmek için kullanılması gereken birkaç malzeme vardır. Bu malzemelerde kişilerin evlerinde devamlı bulunan malzemelerdir. Alkali suyun hazırlanma şeklini aşağıdaki gibi açıklayabiliriz.

Öncelikle 1 adet limonu dilimleyerek suyun içerisine atın ve 8 saat boyunca limonu suda bekletin. Daha sonra ise 2 litre suyun içerisine deniz tuzunu atın ve tuzu eritin.

Bu işlemler ile birlikte alkali su elde edebilirsiniz. pH değeri yüksek hale gelen bu suyu gün içerisinde hazırlayarak tüketebilirsiniz.

Bu sayede çok daha sağlıklı bir şekilde yaşamınızı sürdürebilir ve yukarıda bahsedilen alkali suyun faydalarından yararlanabilirsiniz. Üstelik zayıflama sürecinize de yardımcı olan alkali su ile çok daha sağlıklı ve hızlı bir şekilde kilo verebilir ve ideal kilonuza ulaşabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp Sipariş