Ayakkabı Eşarp Uyumu Nasıl Olmalı ?

0

Eşarp ya da şala uygun ayakkabı seçimi nasıl yapılır ? İşte A’dan Z’ye resimlerle eşarp ve ayakkabı uyumu

Tesettür giyimde renk uyumu oldukça önemlidir. Eğer renk uyumunda sorun yaşarsanız şıklıktan uzak, göze rahatsız edici gelen kombinler yapabilirsiniz. Bayanların yaptıkları kombinlerde çoğu zaman ayakkabı ve çantaları arasında bir bağlantı detayı ya da renk uyumu olduğu bilinmektedir.

Eşarp ayakkabı uyumu-4

Tesettür giyim kombinlerinde renk uyumunda dikkat edilmesi gereken bir diğer detay da kombinde kullanılan eşarbın rengidir. Bu noktada birkaç püf noktası ile tesettür giyim kombinlerinizin oldukça şık gözükmesine yardımcı olabilirsiniz.

Eşarp ayakkabı uyumu-2

Renk Seçimine Dikkat

Eşarp rengi seçerken genellikle kombine uygun renk seçmeye özen gösterilir. Çünkü eşarp aslında tesettür kombinlerin en özel parçalarından birisidir. Doğru eşarp seçimi ile istediğiniz her rengi kombininizde kullanabilirsiniz.

Eşarp ayakkabı uyumu-14

Canlı ve parlak renkleri seçtiğiniz zaman bu rengin daha pastel tonlarının yer aldığı bir eşarp seçerek kombininizin daha sade gösterebilirsiniz. Eşarp seçiminizdeki renkler ile ayakkabı seçiminizi de ufak bir geçiş ile bağlayabilirseniz baştan aşağıya akıcı bir kombine sahip olursunuz.

Eşarp ayakkabı uyumu-16

Örnek vermek gerekirse neon pembe gibi canlı bir rengi kombininizde kullanmak istediğiniz zaman bu dikkat çekici rengi tek başına kullanmak büyük bir hatadır. Toz pembe tonlarında desenlere sahip kırık beyaz ya da krem rengi bir eşarp seçtiğiniz zaman neon pembenin dikkat çekiciliğini başarılı bir şekilde baskılayabilirsiniz.

whatsapp-kapida-ode [instagram-feed num=6 cols=2 showheader=false  buttontext="Daha Fazla Ürün" buttoncolor=#ff1493 showbutton=true showfollow=false]

Eşarp ayakkabı uyumu-6

Bu noktada ayakkabı ve eşarp uyumu için iki seçeneğiniz vardır. Ayakkabınızı eşarbınızda yer alan kırık beyaz ya da krem rengi ile bağlayabilirsiniz. Dilerseniz uçuk pembe desen detayları ile de bağlantı kurarak hoş bir kombine sahip olabilirsiniz.

Eşarp ayakkabı uyumu-13

Tesettür Giyimde Ayakkabı, Çanta ve Eşarp Uyumu

Tesettür giyim kombinlerinizi tamamlarken kullanacağınız 3 önemli parçanın renk uyumu kombininizin çok daha şık ve dikkat çekici olmasına yardımcı olur.

Eşarp ayakkabı uyumu-15

Kombinlerde her zaman ayakkabı ve çanta arasındaki uyum önemlidir. Renk uyumu olduğu kadar doku ve tarz uyumu yakalamaya da özen göstermelisiniz. Ayakkabı, çanta ve eşarp arasındaki bağlantıyı dilerseniz tonlardan yola çıkarak dilerseniz de tamamlayıcı renkleri kullanarak yapabilirsiniz.

Eşarp ayakkabı uyumu-10

Klasik bir renk olan kırmızı kahverengiden yola çıkarak örnek vermek gerekirse bu renkte çanta ve ayakkabı seçimi yaptığınız zaman kırmızı kahve tonlarında ince desen detaylarının yer aldığı bir eşarp ile kombininizde ayakkabı, eşarp ve çanta uyumu yakalayabilirsiniz.

Eşarp ayakkabı uyumu-5 Eşarp ayakkabı uyumu-9 Eşarp ayakkabı uyumu-8 Eşarp ayakkabı uyumu-1 Eşarp ayakkabı uyumu-12 Eşarp ayakkabı uyumu-18

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp Sipariş