Başörtüsü Takanların Bilmesi Gereken 7 Pratik Bilgi

0

Başörtüsü takan tesettürlü bayanların bilmesi gereken 7 pratik bilgi

Başörtüsü kullananların bilmesi gerektiğini düşündüğüm ve günlük hayatta çok büyük kolaylık ve avantaj sağlayacak 7 ipucundan bahsetmek istedim. 7 ipucunun belki de bazılarını biliyorsunuzdur ama bir kısmını bilmediğinizi varsayarak bu hayat kurtarıcı püf noktalarını sizlerle paylaşmak istedim.

Tişörtleri Ters Giymek

Bu yöntem özellikle sıcak havalarda kurtarıcınız olabilir. Bisiklet yaka bile olsa tişörtlerin sırt kısımları daha kapalı oluyor ters giydiğiniz zaman boyun kısmı tamamen kapanmış oluyor.Sevdiğiniz ama boyun kısmı açık olduğu için giyemediğiniz tişörtleri ters çevirip hırkalarınızın içine rahatlıkla giyebilirsiniz.

Kolay Şal Bağlamak İçin Saçınızı Çok yıkamayın

Bu madde size biraz itici gelir ama çok temiz olmayan saç ile şalınızı daha rahat yapabilirsiniz. Çok pis ve aşırı yağlı bir saç demiyorum ama yağlanmaya pislenmeye yakın bir saç şalı daha iyi tuttuğunu söyleyebilirim. Bu ipucu için saçınıza önem vermeyin demiyorum ama çok temiz bir saçın şal yada eşarbı daha çok kayganlaştıracağını bilin.

Sarkmayan Şal Uçları İçin Çanta

Gün için kullanılan şalların uçları sürekli kayar. Ayakkabı bağlarken, eğilirken yere sürtünen şal uçları için çözüm çantanızı şal ucunun üstüne denk getirmek olacak. Yani eğer şal ucunu sağ omuzunuzda bıraktıysanız çantanızı yine sağ omzunuza şal ucunun üstüne denk gelecek şekilde takın. Bu sayede rüzgarda yada eğildiğinizde şalınız açılmamış olacak.

whatsapp-kapida-ode [instagram-feed num=6 cols=2 showheader=false  buttontext="Daha Fazla Ürün" buttoncolor=#ff1493 showbutton=true showfollow=false]

Şallar İçin Leke Çıkarıcı

Eğer makyaj yapıyorsanız fondöten gibi malzemelerin şalları lekelediğini de biliyorsunuz demektir. Fondöten lekeleri şallardan genellikle çıkmazlar. Bunun için fondöten lekesi olmuş şalların leke kısımlarına pril sürüp çitilerseniz lekeden eser kalmadığını göreceksiniz.

Yıkanmış Şalları Aşırı Sıkmayın

Şalları yıkadıktan sonra aşırı derecede sıkmayın. Özellikle ipek şallarda ve pamuklu şallarda buna dikkat edin. Aşırı sıktığınız şallar hem çok kırışıyor hem de zaman içinde dokusuna zarar verebiliyor. Suyunu alacak kadar yavaş yavaş sıkarsanız yeterli olacaktır.

Acil Durum İğneleri

Günlük hayatta başörtüsü için ekstra iğnelere gerek olabiliyor. Bu iğneleri cüzdanınızda taşıyabilirsiniz. Başörtünüzdeki iğne kaybolduğunda bu yedek iğneler gerçekten lazım olabiliyor.

Pratik Şal Organize Etme

Benim gibi çok şal modeliniz varsa şallarınızı organize etmek için bir ahtapot kullanmak en iyi çözümlerden birisidir. Ben şallarımı organize etmek için ikeadan aldığım çamaşırlığı kullanıyorum. Bu çamaşırlık ahtapot şeklinde ve 7-8 tane kolu var şalları katlayıp buraya koyduğumda gerçekten çok pratik oluyor. Bu ahtapot tipi çamaşırlıkta 16 adet şal sığabiliyor. Sizde sık kullandığınız şalları bu tarz bir yerde muhafaza edebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp Sipariş