Doğru Tesettür Kombin

0

Doğru tesettür kombin nasıl yapılmalı ? Ten rengine göre tesettür kombinler, kombinlerde eşarp-şal seçimi, çizgili kıyafetler için dikkat edilmesi gerekenler ve yeni sezon tesettür kombin resimleri sizleri bekliyor !


Biz tesettürlü hanımların doğru ve tesettüre uygun kombin yapma problemine bir açıklık getirelim istedik. Herkes gibi muhafazakar bayanların da şık ve uyumlu giyinme hakkı vardır. Peki neye göre şık ve neye göre uyumlu ? Etek, şal, tunik, çanta, ayakkabı, yelek bunların bütün hepsini nasıl uyum halinde kullanabilirsiniz merak ediyorsanız tesettür kombinlere dair dikkat edilmesi gereken hayati detayları bir arada bulacağınız keyifli bir yazı sizleri bekliyor.

“Tesettür Kombin” Terimi Doğru mu ? Yanlış mı ?

Tesettür kombin deyince hemen moda geldiği için belirli bir muhafazakar kesim tarafından karşı çıkılma durumu olmuştur. “Kombin” terimi konu tesettür giyim olduğunda yanlış anlaşılmalara sebep olmuştur ve olmaya devam ediyor. Aslında günümüzde tesettür kombinlere baktığımızda bu olumsuz düşüncelere hak vermememiz elde değil. Malesef özellikle genç tesettürlü nesil kombin konusunda çok büyük yanlışların yapıldığına ve tesettüre hiç bir yanı uymayan kıyafetler giydiğini açık bir şekilde görmekteyiz.

Tesettür kot kombinler
Tesettür kot kombinler

Halbuki kombin demek çeşitli bağımsız kıyafetleri birbiri ile uyum ve ahenk içinde olması demek. Kombin yapmak şal yada eşarbı koca bir topuz yapıp altına dar pantolon ve dar bluz giymek değil. Bu yüzden de tesettür kombin deyince akıllara maalesef böyle görüntüler gelmektedir. Dolayısıyla doğru tesettür kombin nasıl yapılır bunu mercek altına alalım istedik gelin hep birlikte doğru ve tesettüre uygun kombin nasıl yapılır inceleyelim.

Tesettüre Yakışmayan Dar Kıyafetlerden Kaçının

Tesettüre uygun kombin yaparken en başta vücut hatlarınızı belli etmeyen kıyafetleri seçmeye dikkat edin. Gerçekten dar bir kıyafet tesettür giyimde hiç hoş durmuyor. Bu dar kıyafet konusuna sadece bizler değil bugün günümüzde pek çok tesettür markasının da dikkat etmesi gereken bir husus olduğunu düşünüyorum.

Tesettür takım kombini
Tesettür takım kombini

Tesettür Kombinlerin Can alıcı Noktası Eşarp/Şal Seçimi

whatsapp-kapida-ode [instagram-feed num=6 cols=2 showheader=false  buttontext="Daha Fazla Ürün" buttoncolor=#ff1493 showbutton=true showfollow=false]

Tesettür kombin yaparken bayanların en zorlandığı kısım kıyafete göre eşarp seçimidir. Çünkü eşarp yada şal modelini hem kıyafete uyumlu hem de ten rengine uyumlu seçmek biraz çaba ister. Eğer yaşınız genç ise desenli eşarpların yerine daha düz ve daha sade şal modellerini tercih etmelisiniz. Tabi renk uyumuna da dikkat etmeniz gerekir. Örneğin nar çiçeği bir şal ile koyu mavi bir tunik kombini yapmayı denemeyin 🙂

Tesettür abiye şal kombini
Tesettür abiye şal kombini

Ten Rengine Göre Tesettür Kombini Nasıl Olmalı ?

Kombin yaparken dikkate alacağınız bir diğer husus ise ten renginiz. Ten renginiz ile giydiğiniz kıyafet tonları birbirine uyuyorsa gerçekten daha şık ve uyumlu görünebiliyorsunuz. Açık tenli tesettürlü hanımlar bu konuda avantaj sahibi olduklarını söyleyebiliriz. Öyle ki hemen hemen pek çok rengi rahatlıkla kullanabilirler.

Tunik şal kombini
Tunik şal kombini

Açık tenliler kombin yaparken özellikle pudra, mor, lila, açık mavi tonlarını tercih edebilirler çünkü bu renkler beyaz tenlilere çok yakışıyor. Buğday tenliler ise ekru, gri, açık yeşil, nane yeşili tercih edebilir. Esmerler ise pembe ve mavinin tüm tonları ile mor, kırmızı ve siyah renkleri kombinlerinde tercih edebilirler.

Tunik şal pantolon kombini
Tunik şal pantolon kombini

Çizgili Kıyafetlerde Üçüncü Renge Yer Açın !

Eğer iki renk çizgili modelleri seviyorsanız bu tunik olur, elbise olur, takım olur farketmez üçüncü rengi olabildiğince canlı tonlarda seçin. Örneğin siyah-beyaz uzun bir elbisenize koyu kırmızı şal çok şık olacaktır. Bunun yanı sıra eğer monokrom dediğimiz tek rengin farklı tonlarıyla kullanıldığı kıyafetleri seviyorsanız yine aynı şekilde diğer rengi daha canlı tonlarda seçmeniz isabetli bir karar olacaktır.

Unutmayın sade kombinler her zaman daha güzeldir. Olabildiğince sadeliği ve minimal modelleri tercih edin göreceksiniz bu hava size çok yakışacak.

Yeni Sezonun En Şık ve En Doğru Tesettür Kombin Resimleri


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp Sipariş