İpekevi’nden Seçtiğim 6 Efsane İpek Şal Modeli

0

İpekyolu’nun Anadolu’daki önemli durağı olan Bursa Kozahan’da faaliyetlerine başlayan İpekevi başta ipek şallar olmak üzere fular, eşarp ürünleri ile ipekten vazgeçemeyenlerin her zaman ilk adresi olmuştur. İpekevi’nda zerafetin vazgeçilmezi unsuru olan birbirinden şahane ve efsane ipek şalları bulabilirsiniz. Belki de tüm zamanların en rafine koleksiyonu olan İpekevi koleksiyonu sizlere faklı perspektiflerde zerafeti sunuyor. Bende kendi perspektifimden yola çıkarak sizlere en efsane İpekevi markalı şal seçimi yapmak istedim. İşte İpekevi’nin yeni sezon koleksiyonundan en güzel şal/eşarp modelleri.
ipekevi floral koleksiyon

İpekevi Koleksiyonundan Seçmeler

İpekevi koleksiyonundan seçmeler yaparken bana kendimi iyi hissettireceğine inandığım ve yüksek enerjili tasarımları seçmeye çalıştım. Unutmayın İpekevi koleksiyonunda mutlaka kendinizi iyi hissettirecek, stil ve renginize uygun mutlaka bir kaç ipek şal yada eşarp modeli bulabilirsiniz.

Seçtiğim şal ve eşarplar İpekevi’nin Floral, Ceremony, Basic, Geometry, Art Gallery, Traditional isimli koleksiyonlarında yer almaktadır.

Hayata enerji katan ve son zamanlarda her parçalarda gördüğümüz floral desenler İpekevi’nin Floral isimli koleksiyonunda tüm enerjisi ile hayatın yoğun temposundan bizleri çekip kurtarıyor. İpekevi Floral koleksiyonunda bana en enerjik gelen ve renklerine bayıldığım Kasımpatı Deryası oldu.

ipekevi kasım patı floral şal

İpekevi Floral Collection – Kasımpatı Deryası


Bayanların zerafetini, şıklığını ve zevklerini en iyi yansıttıkları yerler davetler, düğünler, merasimlerdir. Bu şıklığın tamamlayıcısı olan ipek şalları İpekevi Ceremony koleksiyonunda bulabilirsiniz. Bu özel koleksiyonda ise her renge kolay uyum sağlayan gri rengi seçtim, gri Lady ipek şal.

ipekevi ceremony gri şal

İpekevi Ceremony Collection – Lady


ipekevi basic koleksiyon

Günlük, alışverişte ya da rutin arkadaş ziyaretlerinde ipek şal kullanıyorsanız mutlaka İpekevi’nin Basic koleksiyonuna bakmalısınız. Doğanın büyüleyici renklerini barındıran İpekevi Basic koleksiyonu size kendinizi iyi hissettirecek. İpekevi Basic koleksiyonunda bana her zaman kendimi iyi hissettiren renk olan indigo mavisi olan çift taraflı ipek şalı seçtim.

ipekevi basic indigo şal

whatsapp-kapida-ode [instagram-feed num=6 cols=2 showheader=false  buttontext="Daha Fazla Ürün" buttoncolor=#ff1493 showbutton=true showfollow=false]

İpekevi Basic Collection – Çift Taraflı İndigo


Her biri matematiksel birer zerafeti temsil eden geometrik şal modelleri özellikle günlük ve spor kombinleriniz için son derece uygun olabilir. Gardrobunuzda mutlaka bulundurmanız gereken geometrik şalların en kalitelilerini bu koleksiyonda bulabilirsiniz. İpekevi Geometry koleksiyonunda siyah beyaz İskoç modeli klasiklerimin arasına şimdiden girdi bile.

ipekevi iskoç geometrik şal

İpekevi Geometry Collection – İskoç


ipekevi art gallery koleksiyon

Huzur ve dingilik bulduğum bir koleksiyon olan İpekevi Art Gallery koleksiyonunda adeta kendinizi sanat galerisinde bulacaksınız. Farklı ve özgün dokunuşların yer aldığı ipek şalları barındıran İpekevi Art Gallery koleksiyonunda Palet isimli şal modeli adeta üzerine renkler püskürtülmüş suluboya tahtasını anımsatıyor.

ipekevi palet ipek şal

İpekevi Art Gallery Collection – Palet – 5210


Geleneksel motiflerin modern yorumlar ile yer aldığı İpekevi Traditional koleksiyonunda ilk gözüme çarpan Çintemani isimli şalın krem rengidir. Çintemani de nedir diyenler için; Orta Asya kökenli benekler ile yapılan süsleme sanatıdır.

ipekevi çintemani krem şal

İpekevi Traditional Collection – Çintemani – 4697


Efsanevi ipek şalların mimarı olan İpekevi’nin en güzel şal modellerini tanıtmaya çalıştım. Bunlar tabi benim seçtiğim modellerdir. Markanın diğer ipek şal modellerini görmek isterseniz kendi resmi sitesinden inceleyebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp Sipariş