Kilolu Tesettürlü Bayanlar Nasıl Giyinmeli

0

Kilolu bayanların doğru kıyafet seçimi nasıl olmalı ? Kilolu büyük beden tesettürlü hanımlar kombin yaparken nelere dikkat etmelidirler ? A’dan Z’ye büyük beden kıyafet seçim rehberi !


Her bayan ne giymeliyim sorusuna yanıt ararken kilolu bayanlar ise kendilerine göre kıyafet modeli bulamamaktan yakınmaktadır. Fakat bu dediğimiz bundan beş altı yıl öncesi için geçerliydi. Şimdi tekstil sektörünün büyümesi ve çeşitliliğin artması ile büyük beden kıyafetlerde seçeneği de artmış durumda. Bu seçenekler arasında kaybolmamak için kilolu hanımefendilere elimizden geldiğince yol göstermeye çalışacağız.

Kilolu Bayanların Üst Kıyafet Seçimi Nasıl Olmalı ?

Kilolu bayanlar öncelikle kıyafete seçiminde içinde rahat hissedebileceği modelleri seçmelidirler. Moda yada trend diye kilo fazlalığını olabildiğince gözler önüne seren kıyafet modellerinden kaçınmalıdır. Örneğin düz kesimin yerine salaş ve rahat tunik yada bluzler kilolu tesettürlü hanımlar için çok daha idealdir. Dikkat ederseniz bol demiyorum, salaş ile bol arasında fark vardır. Bol kesim yada bir büyük beden tercihi sizi dahada kilolu gösterecektir dolayısıyla oversize dediğimiz gereğinden fazla geniş parçalardan uzak durun. Eğer göğüs kısmınız basenlerinize göre daha fazla ise yada tam tersi ise terziye gitmekten çekinmeyin. Aldığınız kıyafet ne dar ne de bol olsun. Özellikle elbise modelinizde a form modelleri tercih edin ve pliselerden uzak durun.

Nesrin Emniyetli kapalı büyük beden abiye
Nesrin Emniyetli kapalı büyük beden abiye

Kilolu Bayanların Alt Kıyafet Seçimi Nasıl Olmalı ?

Eğer kilolarınız vücudunuzun alt kısmına toplanmış ise olabildiğince düz ve sade giyinmeye özen gösterin. Örneğin düz renk kumaş pantolon yada düz koyu renk etek tercih edebilirsiniz. Alt giysiniz düz olurken üst giysiniz desenli yada renkli olabilir. Böylelikle ilk bakışta renkli olan kısım dikkat çekeceğinden kilonuz belli olmayacaktır.

Desenli Giyinmekten Çekinmeyin

Desenli giyinmek kilolu bayanlar için hep soru işareti olmuştur. Ama siz desenli giyinmekten çekinmeyin. Sadece çok karmaşık ve göz yoran desenleri tercih etmemeye özen gösterin. Dikey ve yatay çizgili yada çok karmaşık olmayan floral desenleri rahatlıkla tercih edebilirsiniz. (Kısa boya sahip hanımlar yatay yerine dikey çizgileri tercih etmeli) Desenli kıyafetiniz baştan aşağıya desenli olmasın oluşturduğunuz kombinde tek parçanızı desenli seçin.

whatsapp-kapida-ode [instagram-feed num=6 cols=2 showheader=false  buttontext="Daha Fazla Ürün" buttoncolor=#ff1493 showbutton=true showfollow=false]

2017 büyük beden abiye
2017 büyük beden abiye

Kilolu Bayanlara Kombin Önerileri

Kilolu tesettürlü bayanlar doğru parçaları bir araya getirerek gerçekten şık bir görünüm elde edebilirler. Yeterki doğru kombin yapılsın. Kilolu bayanlar kombin yaparken diledikleri renkleri tercih edebilirler tabi çok canlı ve göz yoran renkler istisna. Büyük bedenlerde kombin yaparken en kilit nokta kullanılan renklerin vücuda eşit oranda dağılmasıdır. Örneğin üstünüz beyaz ise alt kıyafetinizde de beyaz tonlamalar olmalı. Böylelikle renk dengesini vücudunuzun her bölgesine yayarak daha fit bir görünüm elde etmiş olursunuz.

Büyük beden asimetrik tunik
Büyük beden asimetrik tunik

Kilolu Bayanlar Ne Tür Kumaşlar Tercih Etmeli ?

Kilolu bayanlar kıyafet seçiminde kalın, hantal ve kabarık kumaşlardan olabildiğince uzak durulmalılar. Brokar ve brode kumaşların kilolu bayanlara göre olmadığını belirtmek isteriz. Bunların yerine daha hafif olan ipek, krep, şifon kumaşlar tercih edilmelidir.

Genç büyük beden Genç büyük beden

Doğru Aksesuar Seçimi İle Fazla Kilolarınızı Geri Plana Atabilirsiniz

Kıyafetlerinizde yada yaptığınız kombinlerde aksesuar kullanın ve doğru aksesuar seçiminin sizi daha şık gösterip fazla kilolarınızı geri plana atacağından emin olun. Hem ayrıca kendini gösteren, şık ve zarif takılar, kilolarınızı gizlemek için sade tuttuğunuz kombinlerinizi ve kıyafetlerinizi canlandırmak için birebir.

Kilolu Bayanların Tercih Edebileceği Büyük Beden Tesettür Giyim Modelleri Resimli Galerisi


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp Sipariş