Pastel Renkler Nasıl Kombinlenir?

0

Pastel renkler nasıl kombinlenir? Pastel renk tonlarına uyumlu renkler nelerdir? İşte pastel renk kıyafet kombinleri ile bilmeniz gerekenler.

Son dönemlerin gözde renk tonları arasında kendine yer bulmaya başlayan pastel renkler, yalnızca ilkbahar ve yaz dönemlerinde kullanılabiliyor gibi düşünülse de gerçekte artık her mevsim pastel renkler rahatlıkla tercih edilebilir hale geldi.

somon renk tesettür elbise
somon renk tesettür elbise

Her mevsim bu renklerin kullanılabilmesi adına dikkat edilmesi gereken en önemli detayların başında ise doğru şekilde kombinlenmiş olması önemli oluyor.

şeker pembe tunik kombini
şeker pembe tunik kombini

Doygunluğu ve parlaklığı azalmış olan pastel renkler genel olarak ana renklerin daha mat tonları olarak da bilinmektedir.

pudra tesettür tunik kombini
pudra tesettür tunik kombini

Pastel renkler ile doğru şekilde kombinlerin yapılabilmesi adına kullanılacak olan diğer renklerin seçimi de son derece önemlidir.

pudra ferace kombini
pudra ferace kombini

Beyaz Renk Kullanımı

Genel olarak pastel renkler beyaz ile oldukça uyumludur. Bundan dolayı da kombin için pastel renkleri kullanmak isteyen fakat bu renklere en iyi şekilde uyum sağlayacak hangi rengi bulamayacağını tam olarak bilemeyenler, beyaz rengi diledikleri gibi kullanabileceklerdir.

lila beyaz tesettür takım
lila beyaz tesettür takım

Özellikle de beyaz renkli takılar, çantalar, ayakkabılar ve dış giyim ürünleri rahatlıkla tercih edilebileceklerdir.

pembe gömlek kombini
pembe gömlek kombini

Aynı Tonda Pastel Renk Seçimi

Özellikle de havaların ısındığı dönemlerde pek çok kişi pastel renkleri kullanmayı tercih ediyorlar. Oldukça yumuşak bir renk tonuna sahip olmasından dolayı da insanların kimi zaman kombinleri aynı tonlardaki kıyafet parçalarından yana olabiliyor.

pastel ton gömlek etek kombini
pastel ton gömlek etek kombini

Böylesi durumlarda ise kimi zaman ortaya çıkan kombinler oldukça soluk bir görünüme sahip olabildiği için doğru adımları nasıl atabileceklerini bilemiyorlar.

whatsapp-kapida-ode [instagram-feed num=6 cols=2 showheader=false  buttontext="Daha Fazla Ürün" buttoncolor=#ff1493 showbutton=true showfollow=false]
mint tesettür spor takım
mint tesettür spor takım

Gerçekte ise pastel renkler kombin için kullanılmak istendiği zaman aynı tonda giyinilmek istendiğinde, önemli olan detay aksesuar seçimleri olacaktır. Farklı tonlarda seçilecek olan aksesuarlar ile beraber kontrast etkisinin ortaya çıkartılması sağlanacaktır.

lila tesettür takım
lila tesettür takım

Fakat böylesi durumlarda aksesuar seçimi yaparken de dikkatli olunması gerekir. İnci detayları yerine mümkün olduğu kadar altın ve gümüş rengin seçilmesi, çok daha etkileyici sonuçların ortaya çıkmasını sağlamış olacaktır.

lila tesettür elbise vintage
lila tesettür elbise vintage

Pastel Renkler ile Diğer Renklerin Kullanımı

İnsanlar kimi zaman pastel renkler ile siyahın uyumlu olacağı düşüncesine sahip olabiliyorlar. Gerçekte ise siyah renk çok nadir durumlarda ortaya etkileyici sonuçların çıkmasını sağlamış olacaktır.

mint yeşili tesettür elbise
mint yeşili tesettür elbise

Dolayısıyla siyah rengin kullanılması yerine pastel renklerin kullanılması sonrasında çok daha etkili sonuçların elde edilebilmesi adına atılacak olan doğru adım daha yumuşak renklerin tercih edilmesi olacaktır.

desenli şifon tesettür tunik
desenli şifon tesettür tunik

Bu renkler ise açık kahve, krem ve gri gibi renkler olacaktır. Böylelikle de ortaya çok daha birbiri ile uyumlu olacak tarzda kombinler de çıkartılabilecektir.

lila gömlek kombini
lila gömlek kombini

Pastel Renkler ile Ton Sür Ton Kombinler

Ton sür ton kombin pek çok kadının yapmak istediği fakat özellikle de pastel renkler ile beraber bu tarz kombin yapmak zor gelebiliyor.

lila şifon tesettür elbise
lila şifon tesettür elbise

Gerçekte ise pastel renklerin ton sür ton şeklinde kullanılarak istenilen tarzda sonuçların ortaya çıkartılabilmesi adına farklı kıyafetler kullanılabilecektir.

pastel pudra tesettür elbise
pastel pudra tesettür elbise

Aynı pastel renk tonundaki bu parçalar doğru şekilde bir araya getirildiği zaman istenilen şık sonuçlar ortaya çıkabilecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp Sipariş