Somon Rengi Nasıl Kombinlenir?

0

Son yılların trend rengi olan somon rengi nasıl kombinlenir? Somon rengine en uyumlu renkler nelerdir? İşte detaylar…

Açık renkler arasında yer almakta olan somon rengi, oldukça yenilikçi bir görüntüye sahip olması ve iç açıcı canlılığı ile oldukça beğenilen bir renk olsa da konu bu rengin kombinlenmesi olduğu zaman pek çok kişi doğru adımları atamıyor.

somon renk ton sür ton kombini
somon renk ton sür ton kombini

Böyle olunca da aslında oldukça etkileyici bir renk olan somon rengi, doğru şekilde kombinlenmediği takdirde ortaya istenilenden çok daha farklı sonuçlar çıkabilecektir.

somon renk şifon elbise kombini
somon renk şifon elbise kombini

Böylesi olumsuz durumlar ile karşı karşıya kalmadan dilediği görüntüye ulaşmak isteyenlerin ise üzerinde durmaları gereken bazı detaylar bulunmaktadır.

somon renk pantolon kombinleri
somon renk pantolon kombinleri

Somon Rengi ve Sütlü Kahve Uyumu

Kendi başına açık bir renk olsa da oldukça iddialı bir görünüme sahip olan somon rengi, her renk ile istenilen uyumu yakalayamayan bir renk olarak da biliniyor.

somon renk elbise pardesü kombini
somon renk elbise pardesü kombini

Bundan dolayı da somon renginin yanında olacak rengi seçerken dikkatli olmak gerekmektedir. Genel olarak bakıldığı zaman bu rengin yanına en iyi yakışabilecek olan renklerin başında somon rengi gelmektedir.

somon renk ayakkabı çanta kombini
somon renk ayakkabı çanta kombini

Üstelik yalnızca somon rengi değil toprak tonlarında yer almakta olan renklerin tamamı ile bu renk oldukça iyi bir şekilde uyum sağlamaktadır.

somon klasik etek kombini
somon klasik etek kombini

Örneğin somon renginde olan bir etek ya da pantolonun üst kısmında sütlü kahve tonlarında bulunan kazak ya da gömlek kullanılabilir, bel kısmına ise daha koyu kahve tonlarında bir kemer eklenerek istenilen şık görüntü elde edilebilir.

whatsapp-kapida-ode [instagram-feed num=6 cols=2 showheader=false  buttontext="Daha Fazla Ürün" buttoncolor=#ff1493 showbutton=true showfollow=false]
somon kazak jean kombini
somon kazak jean kombini

Somon Rengi ve Haki Yeşili Renk Uyumu

Romantik renkler arasında kendine yer bulan somon rengi, bundan dolayı kombinlerde mümkün olduğu kadar dengeli şekilde kullanılması gereken bir renk.

somon kadife pantolon kombini
somon kadife pantolon kombini

Somon rengi parçaları kıyafetinde kullanmak isteyenler de doğru dengeyi yakalayarak istediği görüntüye kolaylıkla ulaşabileceklerdir. Bu renklerden bir tanesi ise haki yeşili. Somon rengin farklı tonlarında seçilecek olan elbise ya da üst giyim parçaların üzerine haki yeşil renkte bir hırka ya da atkı tercih edilebilir.

somon etek kombini
somon etek kombini

Böylesi kombinler yapılırken çok ufak detaylarda olsa da ekstradan bir renk eklenmesi çok daha iyi bir görüntünün ortaya çıkmasına yardımcı olabilecektir. Haki yeşilini çok yoğun bir şekilde kullanmak istemeyenler; ceket, şal, kemer ya da çanta gibi daha çok tamamlayıcı olan parçalarda bu rengi tercih edebilirler.

somon ceket jean kombini
somon ceket jean kombini

Somon Rengi ve Siyah Beyaz Uyumu

Kombininde somon rengi kullanırken aynı zamanda klasik renkleri de tercih etmek isteyenler için bu renkler siyah ve beyaz olacaktır.

somon bluz pantolon kombini
somon bluz pantolon kombini

Siyah ve beyaz gibi daha çok klasik olarak adlandırılan bu renklere hareket katacak olan somon rengi, birbirinden şık kombinlerin ortaya çıkmasını da sağlamaktadır.

somon bluz beyaz pantolon kombini
somon bluz beyaz pantolon kombini

Somon renkte olan bir pantolon ya da etek üzerine beyaz bir bluz ile siyah ceket ya da hırka kullanılarak günlük hayatta giyilebilecek oldukça etkileyici sonuçlar elde edilebilecektir. Tesettürlü kadınlar ise siyah pantolon üzerine somon rengi bir tunik seçerek başarılı bir görüntüye ulaşabileceklerdir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp Sipariş