Tesettür Kot Etek Kombinleri

0

Tesettür kot etekler nasıl kombinlenmeli ? Vazgeçilmez kot eteklerin üzerine hangi parçalar tercih edilmeli ? Şal ve eşarp seçimi nasıl olmalı ?


Tesettür kot etek kombinleri günlük hayatımızın kurtarıcı kombinlerinden olduğunu söylesek herhalde yanlış olmaz. Hemen her yerde rahatlıkla kullanılabilen kot etekler günümüzde farklı tasarım ve kesimler ile karşımıza çıkarken aynı zamanda bluzden gömleklere, trikolardan spor sweatshirtlere kadar kombin yapılabilme esnekliğini biz bayanlara sunmaktadır. Peki kurtarıcı ürün olarak gördüğümüz ve özellikle muhafazakar bayanlar tarafından tercih edilen tesettür kot etek modelleri nasıl kombinlenmeli ? Hangi tip tesettür kot etekler hangi parçalar ile kombin yapılmalı yada yapılmamalı ? Gelin bu soruların cevabını hep birlikte bulalım.

En Çok Tercih Edilen Kot Etek Modelleri

Pratik ve vücudu sıkmayan bir yapıya sahip olması tesettür kot etekleri günlük kıyafetler arasında neredeyse vazgeçilmez bir parça yapmıştır. Fakat günümüzde verev inen, a pile, salaş kesim, klasik, asimetrik, yamalı modeller ve dar kesim kot etekler olarak çok çeşidi bulunmaktadır. Bunlar arasında özellikle muhafazakar bayanların en çok tercih ettiği vücut hatlarını belli etmeyen a pile, verev ve salaş kesimlerdir.

Tesettür kot etek kombini
Tesettür kot etek kombini

Kot Etekler Doğru Kombinler İle Güzel

Bir dönem unutulan kot eteklerin tekrar trend olmasının en büyük sebebini geçmiş yıllara göre artık daha kaliteli ve uyumlu kombinlerin yapılması olarak görüyorum. Kot etekler doğru kombin yapıldığında gerçekten şık ve klas bir görünüm ortaya çıkmakta.

Dantelli kot etek
Dantelli kot etek

Tesettür Kot Etek Nasıl Kombinlenmeli ?

Kendine özgü stilleri olan tesettür kot etek modelleri kombinlerken kendi stilinizin dışına çıkmamalısınız. Örneğin sade ve sakin bir stile sahipseniz kot eteğinizin üzerinde pastel tonlarını tercih etmeye özen gösterin. Pastel tonlu üst parçanız ile kot etek kombininizi abartıdan olabildiğince uzak aksesuarlar ile tamamlayabilirsiniz. Sadece ilkbahar ile sınırlı kalmayan tesettür kot etek kombinleri sonbahar aylarında da oldukça sık tercih edileceğe benziyor. Bu havalarda kot eteklerin üstüne basenleri kapatan trikolar en iyi seçenek olacaktır.

whatsapp-kapida-ode [instagram-feed num=6 cols=2 showheader=false  buttontext="Daha Fazla Ürün" buttoncolor=#ff1493 showbutton=true showfollow=false]

Tesettür kot etek kombinleri
Tesettür kot etek kombinleri

Eğer stiliniz daha iddialı ise önden desenli kot etekleri yada parçalı kot etekleri deneyebilirsiniz. Yine üstünüze etekte bulunan desene uygun yada şal desenli şık bir ceket kombinleyebilirsiniz. Bu tip kot etekleri kombinlerken daha dikkatli olmanızı tavsiye ederim. Zira bu tarz iddialı etekler bilinçsizce kombinlendiği zaman  felakete yol açabilmektedir.

Kot Etek Kombinlerinde Eşarp / Şal Seçimi

Eşarp yada şal seçimine gelecek olursak kot etek giydiğinizde eşarp yada şalınızı zıt renk seçebilirsiniz. Bana kalırsa daha canlı renkler kot ürünlerini daha ön plana çıkarıp daha modern bir görünmesini sağlıyor. Bu yüzden kot etek giydiğinizde üstünüzdeki kıyafetin renkleri ile uyumlu desenli eşarp yada canlı tek renk şal kullanabilirsiniz.

Kayra kot etek kombinleri
Kayra kot etek kombinleri

Son Not

Özetle istisnasız her bayanın dolabında bulunan kot etekleri ceketler, gömlekler, sportif parçalar, trikolar ile kombinleyebilirsiniz. Bunlar arasında zevkinize ve stilinize göre seçim yapabilirsiniz ama ne olursa olsun kot etek giydiğinizde basit penyelerden uzak durun.

Tesettür Kot Etek Kombinleri Resimli Galerisi


 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp Sipariş