Tesettür Mayo Dosyası

0

Tesettür mayosu nasıl seçilir ? Detaylı tesettür mayo seçim rehberi, yeni sezonun en şık 2017 tesettür mayo modelleri ve resimleri sizleri bekliyor.

Günümüzde hala yanlışların yapıldığı tesettür mayo mevzusunu tekrardan açmaya karar verdim. Tesettür mayo hakkında doğruları anlatırken bir yandan da yeni modeller hakkında sizlere bilgi vermeye çalışacağım. Umarım bu yaz yine plajlarda tesettüre uygunsuz mayoları görmeyiz.

Tesettür Nedir ?

Tesettür mayo seçiminden önce tesettür kelimesinin kafalardaki anlamanın doğru tespiti yapılması ve doğru öğrenilmesi gerektiğini düşünüyorum. Tesettür kelimesi Arapça “Setr” kelimesinden gelip örtünme, giyinme kuşanma manasına gelmektedir. Bu manadan ise vücut hatlarının belli olmaması ve mahrem yerlerinin gözükmemesi gerektiğini anlamalıyız. Hal böyleyken tesettür mayo dahil tüm tesettür giyim kıyafetlerinde bu çizgiyi korumak mecburiyetindeyiz.

Kapalı tesettür mayo
Kapalı tesettür mayo

Tesettür Mayo Seçimi

Tesettür mayo seçiminde dikkat edilecek ilk ve en önemli unsur vücut hatlarının kesinlikle belli edilmemesi ve mahrem yerlerin gözükmemesidir. Bu yüzden taytlı, dar ve yapışan alt kısma sahip mayolardan olabildiğince kaçınmanızı öneririm eğer böyle bir mayonuz var ise üzerinize uzun pelerin tarzı bir parça giyebilirsiniz.

Pul payet tesettür mayo
Pul payet tesettür mayo

Tesettür mayonun kullanımı aslında ortama göre değişmektedir. Eğer sessiz sakin gözlerden uzak iseniz tabi biraz daha rahat mayo modellerini tercih edebilirsiniz. Ama kalabalık bir ortamda tatil yapacaksanız muhakkak giydiğiniz mayo modeline dikkat etmelisiniz.

whatsapp-kapida-ode [instagram-feed num=6 cols=2 showheader=false  buttontext="Daha Fazla Ürün" buttoncolor=#ff1493 showbutton=true showfollow=false]
2017 tesettür mayo
2017 tesettür mayo

Tesettür Mayolarda 2017 Yenilikleri

Hatırladığınız üzere fırfırlar 2017 sezonuna damgasını vurdu. Yaz sezonunda fıfırları tesettürlü mayolarda bile göreceğiz. Desenli tesettür mayolar klasik şıklığı yansıtırken fırfırlı mayolar ise sportif ve özgünlüğün ruhunu yansıtıyor. Özellikle bolerolu fırfırlı tesettür mayoların sevimli görünüşleri ile yazın enerjisini plajlarda yansıtabilirsiniz. Bunların yanı sıra sade bir model arıyorsanız şifon pelerinli ikili plaj elbiseleri tam size göre. Bu plaj elbisesi tasarımı özellikle yapışan mayo derdine son veriyor, çünkü mayonuz yapışsa bile pelerinden vücut hatlarınız belli olmuyor. Nakışlı, pul payetli ve taş süslemeli tesettür mayolar 2017 sezonunun diğer trendleri arasında yerini alıyor. Plajlarda hem şık hem de zarif görünmek istiyorsanız bu tarz mayoları tercih edebilirsiniz.

Fırfırlı tesettür mayo
Fırfırlı tesettür mayo

Tesettür Mayolarda Yeni Sezon Renkler

Yeni sezon tesettür mayo modellerinde siyah, kahverengi, gri ve pudra tonları ön planda olduğunu söyleyebilirim. Bu klasik tonların yanı sıra 2017 yaz sezonunda mavi ve yeşil gibi doğanın renklerini de plajlarda sıkça göreceğiz.

Sizlere fikir vermek amacı ile internetten araştırdığım yeni sezon tesettür mayo tasarımlarını tek bir galeride topladım. Umarım tesettür mayo seçiminde sizlere yardımcı olur.

Tesettür Mayolarda Yeni Modeller

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp Sipariş