Tretin Krem Nedir, Faydaları Nedir? Nasıl Kullanılır? Fiyatı Nedir?

0

Tretin Krem Nedir, Faydaları Nedir? Ergenlik Sivilcelerine İyi Gelen Tretin Krem Nasıl Kullanılır? Fiyatı Nedir?

Özelikle ergenlik dönemindeki sivilcelerin yarattığı sorunların çözümü için oldukça sık reçete edilen Tretin krem, sivilceden dolayı yüzde meydana gelen izlerin ortadan kaldırılması için de kullanılabilen bir krem türüdür. Ölü hücrelerin ciltten atılmasını sağlayıcı etken maddeye sahip kremin aynı zamanda da cilt üst dokusunu sıkılaşmasını sağlar. Böylece, genişleyen ve güçsüzleşen dokunun yeniden elastikiyet kazanmasına yardımcı olur.

Tretin kremin faydaları nelerdir?

Tretin kremin etken maddesi retionik asittir ve bu asit cildin üst fazının yenilenmesini sağlayan, cilt tarafından kolayca kabul edilen faydalı bir etken maddeyi ifade eder. Keratin oluşumunu da baskılayan krem, hücrelerin yenilenmesi kolaylaştırır, kolajen yapısının yeniden oluşması sağlar, kan dolaşımını arttırır ve böylece sorunlu bölgenin sağlığına kavuşmasına yardımcı olur.

Tretin krem, yüzdeki cilt lekelerinin ortadan kaldırılması, yeni yara izlerinin giderilmesi, sivilceden dolayı oluşan aknelerden kurtulmak adına kullanılabilen bir kremdir. Yaralanmadan sonra cildin kendisini yenilemesi için de kullanılabilen bir kremdir.

tretin krem fiyatı
tretin krem fiyatı
whatsapp-kapida-ode [instagram-feed num=6 cols=2 showheader=false  buttontext="Daha Fazla Ürün" buttoncolor=#ff1493 showbutton=true showfollow=false]

Tretin krem nasıl kullanılır?

Tretin krem tüm vücuda uygulanmaz. Sadece sorunlu bölgeye uygulanabilen bir kremdir. Ayrıca, yaz aylarındaki yoğun güneş nedeniyle Tretin kremin güneş kremi ile beraber kullanımı tavsiye edilir. Çünkü Tretin uygulanan bölgenin incelmesi nedeniyle güneş ışınlarının cilde verdiği zarar artabilir. Hamilelik döneminde ise, kullanımı tavsiye edilen bir krem değildir. Ayrıca, emziren annelerin doktor tavsiyesi olmadan kremi kullanması doğru değildir.

Kremin sorunlu bölgeye uygulanmasından sonra bir sıcaklık ve batma hissi yaşanır. Bu his, ilacın etken maddesinin lezyonlar üzerindeki baskısından dolayı yaşanır. Bu neden kremin dozunu sıcaklık ve batmaya dayanabilecek şekilde ayarlamak gerekebilir.

Sıcaklık ve batma hissi nedeniyle kremin kullanımın bırakılması asla doğru değildir. Bir ve üç haftalık süre içerisinde sorunlu bölgede düzelme meydana gelebilir ve bu evreden sonra krem kullanımı seyrekleştirilir. Tam bir sonuç için 6 hafta kullanımı tavsiye edilir.

Tretin krem fiyatı nedir?

Tretim krem 30 gramlık tüplerde satışa sunulur. Doktor tarafından reçete edilen Tretin kremin ücreti SGK tarafından karşılanır. Krem fiyatı ise, 16 liradır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp Sipariş