Travocort Krem Nedir? Faydaları Nedir?

0

Travocort Krem Nedir? Faydaları Nedir? Cilt Hastalıklarına İyi Gelen Travocort Nasıl Kullanılır? Fiyatı Nedir?

Travocort krem kaşıntı ve mantar gibi cilt hastalıklarına en iyi gelen kremler arasında yer alır. Sadece mantar değil, kronik egzama, sedef ve iltihaplı cilt hastalıklarının tedavisi için de reçete edilen kremlerden biri.

Anti bakteriyel ve anti fungal etki gösteren içeriğe sahip kremin tırnak mantarı tedavisinde de kullanılabildiğini not edelim.

Travocort kremin faydaları nelerdir?

Travocort kremin birden fazla faydasından söz edebilmek mümkün. cilt üzerindeki birçok enfeksiyona karşın kullanılabilen kremin kızarıklık ve kaşıntı üzerindeki etkisi oldukça fazladır. Cilt üzerinde üremeye başlayan mantar ve buna benzer bakterilerin ortadan kaldırılmasını sağlayacak anti bakteriyel etkiye sahip Travocort kremin aynı zamanda da, iyileştirici bir etkene sahip.

Travocort, cildin hemen hemen her bölgesinde kullanılabilen bir krem. Genital bölgede oluşan mantar için de tercih edilebilir. Ayrıca boyun, tırnak, ayak tabanı gibi noktalarda oluşan cilt enfeksiyonlarına karşında tercih edilebilen bir krem türüdür.

Travocort Krem kullanımı
Travocort Krem kullanımı
whatsapp-kapida-ode [instagram-feed num=6 cols=2 showheader=false  buttontext="Daha Fazla Ürün" buttoncolor=#ff1493 showbutton=true showfollow=false]

Travocort kremi nasıl kullanılır?

Kremin uygulanacağı bölgenin önceden dezenfekte edilmesine dikkat edilmelidir. Ayrıca, krem kullanım talimatlarını da mutlaka okumak gerekir. Doktorun tavsiye ettiği bir kullanım şekli olmadıktan sonra kullanım talimatında yer alan uygulamaya uygun hareket edilmesi lazımdır.

Kremin uygulanmasından sonra emilmesini beklemek ve ilgili bölgeye su temasından kaçınmak gerekir. Travocort kremi, cilt tarafından hemen emilmeyebilir. Bu nedenle,  akşam yatmanda önce veya dışarı çıkmadan en az bir buçuk saat önce sürülmesi uygun olabilir.

Travocort kremin nadir görülebilen birtakım yan etkileri vardır. Bunlardan biri, aşırı kıllanma. Diğeri ise, cildin incelmesi, ciltte şeridimsi çizgilerin oluşması, sivilceye benzer yaraların oluşumu, deri renginde değişim ve kaşıntı. Bunlardan biri veya birkaçının görülmesi durumunda doktora başvurulabilir.

Travocort krem fiyatı ne kadar?

Travocort kremi, 15 gramlık tüpler içerisinde satışa sunulur. Fiyatı ise, 16 liradır. Reçete edilmesi halinde SGK tarafından ilaç ücreti karşılanır. İlaç, reçetesiz satılmaz ve uzman önerisi olmadan kullanımı tavsiye edilmez.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp Sipariş