Yüzdeki Sivilceler Nasıl Geçer? Evde Sivilce Tedavisi Nasıl Yapılır?

0

Yüzdeki Sivilceler Nasıl Geçer? Evde Sivilce Tedavisi Nasıl Yapılır? Doğal Yöntemler ile Sivilce Tedavi Yöntemleri

En yaygın cilt hastalıkları arasında yer edinen sivilce, rahatsız edici bir görünüme neden olduğundan dolayı herkesin baş sorunu. Özellikle ergenlik dönemlerindeki hormon değişikliği nedeniyle sıklıkla oluşan sivilcenin hijyene dikkat etmeme, aşırı stres, dengesiz çalışan yağ bezleri sebebiyle de oluşması mümkün. Ancak cildimizin soluk ve lekeli durmasına yol açan sivilceden kurtulmanın bazı yolları var. Kalıcı ve kronik bir rahatsızlığı ifade etmeyen sivilcenin birkaç yöntem ile geçmesini sağlamak mümkün olabilir.

Evde sivilce tedavisi

Sivilcenin ortaya çıkmasına nende olan bakterilerin ortanda kaldırılması ile sivilcenin önünü almak oldukça kolaydır. Ancak sivilce, içteki bir hastalığın sonucu olarak oluşuyor ve iltihaplı sivilce sınıfına giriyorsa, mutlaka doktor gidilmesi şart.

evde sivilce tedavisi
evde sivilce tedavisi
whatsapp-kapida-ode [instagram-feed num=6 cols=2 showheader=false  buttontext="Daha Fazla Ürün" buttoncolor=#ff1493 showbutton=true showfollow=false]

Bunun dışında, sivilceye neden olan akne ve bakterilerin limon yardımı ile kurutulması ve cilt üzerinden temizlenmesi mümkündür. Böylece, sivilce oluşumuna yatkın cildin daha temiz ve parlak olması sağlanır ve sivilcenin üreyebileceği ortam oluşmaz. Bilindiği üzere limon içerisinde anti bakteriyel maddeler vardır ve sitrik asit sayesinde yağ bezlerinin aşırı salgısı sonucu oluşan katmanı ortadan kaldırır. Bu da, sivilce oluşumun önüne geçilmesini sağlar.

Yine limon içerisinde askorbik asit vardır, C vitaminini ifade eden bu asidin cilt üzerinde sıkıştırıcı bir etki gösterdiğini ifade edelim. Ayrıca, kolajen üretimini destekler ve sivilceden dolayı oluşan lekelerin, çukurların kapanmasına yardımcı olur. Limon ile beraber tarçın da sivilce tedavisi için tercih edilebilecek bir diğer birleşen. Limon gibi tarçın da anti bakteriyel maddeler içerir, cilt üzerindeki bakterileri ortadan kaldırır.

Sivilce kremi kullanmak

Sivilce tedavisini krem ile yapmak daha başarılı olmanızı sağlayabilir. Özelikle cilt üzerindeki sivilcelerin iltihaplı olması ve sürekli yayılması gibi durumlarda sivilce kremleri çok daha etkili bir çözüm sunabilir.  Sivilce kremleri, hem anti bakteriyel etki sunar hem de anti septik özellikleri ile cildin yatışmasını ve yenilenmesine yardımcı olur.

Ölü hücrelerin atılması, yeni hücre oluşumunun desteklenmesi, cilt üzerindeki bakterilere etkin nüfuz gibi avantajları bulunur. Üstelik limona alerjisi olanlar için de kremle tedavi yöntemi daha uygun olabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp Sipariş