Arabi Şal Bağlama Modeli Resimli ve Videolu Anlatımı

0

Arabi şal bağlama modeli nasıl yapılır ve hangi kıyafetler ile tercih edilmelidir ? İşte resimli ve videolu anlatımları ile arabi şal bağlamaları modelleri

Sizlere son yılların en çok tercih edilen şal bağlama modelini videolu ve resimli anlatmaya çalışacağım. Bu tekniğin adı arabi şal bağlama modelidir. Özellikle günlük koşuşturmacanın içinde size ayak uydurabilecek ve kayma yapmayan bir şal bağlama modelidir. Açıkçası farklı bir stil olduğu için çok şık durduğunu söylemek isterim.

Arabi şal modeli

Eğer pamuklu şalları sıkça kullanıyorsanız arabi şal bağlama modelini mutlaka öğrenip denemelisiniz. Arab şal bağlama tekniğini isterseniz desenli pamuklu şallar ile isterseniz düz pamuklu şal modelleri ile tercih edebilirsiniz.

Arabi Şal Modeli Hangi Stile Uygun ?

2017 şal bağlamaları modelleri arasında oldukça sık kullanılan Arabi şal bağlamaları genellikle spor kombinlerde tercih edilmektedir. Bu modelin altına salaş bir tunik, bol paça pantolon ve spor ayakkabı çok yakışacaktır. Abiye kıyafetler için bu model çok yerinde olmayacaktır. Fakat örtmüş olduğunuz şifon şal yada abiye tarzı bir şal ile farklı duruş sergileyebilir.

Arabi şal nasıl bağlanır

Öğrenciler İçin İdeal Şal Modeli

Öğrenciler için şal bağlama modelleri arasında belki de en çok kullanılan bu şal modelini denemeyenleriniz varsa mutlaka tavsiye ediyorum. Pamuklu şal kullandığınızda hiç bir şekilde kayma  yapmayan bir modeldir. Sabah nasıl bağladıysanız akşam aynı şekilde bulabilirsiniz.

Arabi Şal Bağlama Adımları

  • Arabi şal bağlama modelini yapmak için şalınızı boynunuzun altından iğneledikten sonra sağ tarafını daha uzun sol tarafını kısa bırakmalısınız.

Arabi şal bağlama

whatsapp-kapida-ode [instagram-feed num=6 cols=2 showheader=false  buttontext="Daha Fazla Ürün" buttoncolor=#ff1493 showbutton=true showfollow=false]
  • Kısa taraftaki parçayı öncelikle başınızın üstüne atın

Arabi şal bağlama adımları 1

  • Uzun kalan sağ taraftaki parçayı da sol tarafın üstüne atıyoruz

Arabi şal bağlama adımları 2

  • Başınızın üstündeki katları çok üst üste gelmeyecek şekilde düzenleyin

Arabi şal bağlama adımları 3

  • Sağ taraftan şalın iki ucunu birbirine iğne ile tutturun

Arabi şal bağlama adımları 4

Evet işte bu kadar basit 🙂 Şalınızı yaparken çok katlı olmamasına dikkat edin arabi şal bağlama modeli için genellikle 3-4 kat olması tercih edilir.

Günlük kullanım için şal bağlama modeli arayan bayanlara arabi şal bağlamasını tavsiye ediyorum, pamuklu şallar ile çok şık durduğunu tekrar belirtmek istiyorum.

Şal bağlama tekniği için Türkan Eraslankılıç’a emeğinden dolayı teşekkür ediyorum.

Arabi Şal Bağlama Modelleri Videolu Anlatımları
Arabic şal bağlama videosu

Pratik Arab şal bağlama videosu

Farklı Arab şal bağlama modeli videosu

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp Sipariş