Arabic Makyaj Nedir? Nasıl Yapılır?

0

Son dönemin en popüler makyaj uygulamaları arasında yer alan Arabic Makyaj Nedir? Nasıl Yapılır?

Arap makyajı son dönemin en popüler makyaj uygulamaları arasında. Bu makyajı ön plana çıkaran husus ise, göz çevresine uygulanan göz farı ile çekici bir stil ortaya çıkarılması. Göz makyajını çok iyi başarabilen Arap kadınları, dolgun göz çevrelerini çok iyi bir şekilde makyajlayarak, çekiciliği yakalamanın ve fark edilmenin bir yolunu bulmuşlar.

arab makyajı 5
arab makyajı 5

Ülkemizde ise, daha sade eyeliner kullanımı söz konusudur; çünkü yanlış kullanıldığı zaman çok iyi bir görünüm yakalamak mümkün olmaz. Ancak Arabic makyajının tüyolarına vakıf olunması halinde çok iyi bir göz makyajı ile sokağa çıkmak söz konusu olabilir.

arabic makyaj 3
arabic makyaj 3

Arabic makyaj nasıl yapılır?

Arap kadınlarının uyguladığı makyajı yaparken seçilen renklere dikkat edilmesi lazım. Canlı ve sedefli renkler, en ideal Arabic makyajı için tercih edilebilir.

arabic makyaj 2
arabic makyaj 2

Ayrıca seçilecek highlighter, cilt rengini tamamlayacak nitelikte olmalı. Bu bakımdan sarışınların gümüş tonları, koyu cilde sahip olanların da altın tonlarında bir göz farı tercih etmesi ideal olabilir.

arabic makyaj 1
arabic makyaj 1

Gözdeki kusurları kolayca gizleyin

whatsapp-kapida-ode [instagram-feed num=6 cols=2 showheader=false  buttontext="Daha Fazla Ürün" buttoncolor=#ff1493 showbutton=true showfollow=false]

Arap kadınları tarafından uygulana göz makyajının bir avantajı da gözdeki kusurları çok iyi saklaması. Bunun için sıvı eyeliner kullanılması gerekir. İnce kırışıkları gizlemek, lekeleri ve koyu halkaları saklamak açısından sıvı eyeliner kullanımı kalıcılık için doğru bir tercih.

arab makyajı 4
arab makyajı 4

Buradaki detay, makyaja derinlik kazandırmak. Böylece, gözlerin dolgun ve hacimli görünmesi sağlanır. Kirpikler de önemli, olabildiğince keskin kıvrımlar verilmesi gerekir.

arab makyajı 3
arab makyajı 3

Makyajın bozulmaması ve kalıcılığını sağlamak açısından primer uygulaması yapılır. Buradaki amaç, göz makyajını düzgün bir şekilde yerine getirebilmek için bir tuvale sahip olmak.

arabic makyaj 4
arabic makyaj 4

Gözün iyi hazırlanması demek, makyajın çok iyi olması ve uzun süre dökülmemesi demektir. Primer kullanırken dikkat edilecek nokta ise, ışıltılı olmasıdır.

arab makyajı 2
arab makyajı 2

Sonraki adım ise, pembe far ile göz kapaklarına far uygulaması yapmak. Farın göz kapaklarının hemen hemen her yerine uygulanması lazım.

arab makyajı 1
arab makyajı 1

Bu şekilde yapıldığı zaman gözün daha dolgun gözükmesi sağlanır. Daha çekici bir uygulama oluşur. Göz kapaklarının dış tarafına uygulanacak far rengi ise, mordur. Böylece renklerin ortaya çıkaracağı ahenk ile estetik bir göz çevresine sahip olmak mümkün olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp Sipariş