Koyu Kıyafetler İçin Eşarp/Şal Seçimi

0

Koyu renk kıyafetlerinizde uyumu yakalamak için doğru eşarp veya şal seçimi nasıl yapılmalı ? İşte koyu kıyafet kombinleriniz için eşarp ve şal seçme ipuçları

Eşarp yada şal modeliniz ne kadar güzel olursa olsun eğer kıyafetinize uyum sağlamıyorsa güzel olması bir anlam ifade etmiyor ve hatta dışarıdan bakıldığında göze çarpıyor. Ancak iyi bir kombin ile eşarp yada şalınız daha uyumlu gözükeceğini unutmayın. Takipçilerimize şal ve eşarp uyumundan çokça bahsettik. Bu yazımda ise koyu renk kıyafetler ile eşarp yada şal uyumundan bahsetmek istiyorum.

Koyu kıyafet şal kombini
Koyu kıyafet şal kombini

Koyu Kıyafetler Günlük ve Özel Hayatın Olmazsa Olmazı

Günlük hayatımızda yada davetlerde renkli giyindiğimiz kadar bir çoğumuz koyu kıyafetlerde tercih ediyoruz. Hele ki kilo sorunumuz varsa 🙂 Koyu renk abiyeler, koyu tunikler, siyah pantolon ve etekler ve daha çok parçayı oldukça sık kullanıyoruz. Peki koyu kıyafetlere nasıl eşarp modeli gider ? İşte bu yazıyı okuduğunuzda koyu renk kıyafetlerinize daha doğru eşarp modeli yada şal kullanıyorsanız şal modeli seçebileceksiniz.

Tesettür gri siyah kombin
Tesettür gri siyah kombin

Koyu Kıyafetlerde Eşarp Seçimi

Koyu renk kıyafetler ile yumuşatıcı renk tonlarına sahip eşarp yada şalları kullanıp, renk ve ton geçişi yapabilirsiniz. Örneğin deve tüyü bir etek ve siyah bir triko kombininiz varsa siyah ve karamel rengi bir eşarp kullanabilirsiniz. Ayırca uyum için yine bakır tonlarındaki bir kolyeyi yine kombininize dahil edebilirsiniz. Yine böyle bir kombinde gül kurusu ve grinin geçişlerini çok rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Siyah tesettür abiye şal uyumu
Siyah tesettür abiye şal uyumu

Günlük Koyu Kıyafetlerde Eşarp Seçimi

Günlük yaşantıda eşarp tercih ederken kıyafetinizin daha düz formlarda ve renklerde olmasına dikkat edin. Eğer üzerinizdeki kıyafetler desensiz ise eşarp modelinizde istediğiniz gibi desen tercih edebilirsiniz. Sadece dikkat etmeniz gereken hususlar dokuların birbirine yakın olması, eşarp bağlama şekliniz ve renklerin birbirine geçişidir.

whatsapp-kapida-ode [instagram-feed num=6 cols=2 showheader=false  buttontext="Daha Fazla Ürün" buttoncolor=#ff1493 showbutton=true showfollow=false]
Koyu renkli tesettür kombinler
Koyu renkli tesettür kombinler

Kahverengi Kıyafetler İçin Eşarp Seçimi

Koyu renk kıyafetlerimizde siyaha taba yada deve tüyü renklerini rahatlıkla kullanırken gibi kahverengi kıyafetlerde kullanamıyoruz. Kahve tonlarını seçerken biraz daha dikkatli olmalısınız. Eşarbın ana renginin daha açık bir ton olması gerekiyor. Örneğin kahverengi detaylı kıyafetlerinizi bordo eşarp ile kullanabilirsiniz.

Kahverengi tesettür kombin
Kahverengi tesettür kombin

Koyu renkleri maddelendirecek olursak;

Siyah kıyafetlere; deve tüyü, taba, gül kurusu, gold detaylı, bordo ve vişne renkli eşarp yada şal modelini rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Gri tonlu kıyafetlerde; lacivert, toprak, sütlü kahve, bej yada siyah eşarp/şal kullanabilirsiniz.

Kahve tonlu kıyafetlerinizde ise; bordo, altın sarısı, haki yeşili, turuncu ve bakır tonlarından oluşan eşarp yada şal seçimi yapabilirsiniz.

Koyu Kıyafetler İçin Eşarp ve Şal Modelleri

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp Sipariş