Seyahat İçin En İdeal Tesettür Kıyafetler

0

Seyahat için seçebileceğiniz en ideal tesettür kıyafet modelleri, seyahate özel rahat, pratik ve kullanımı kolay kombin yapma ipuçları

Seyahat etmek herkes için çok eğlenceli olsa gerek ! Seyahat; ruh halinizi değiştirebilir, kafanızdaki düşüncelerinizi yenileyebilir ve size iyi deneyimler yaşatabilir. Peki seyahat ederken ne tür kıyafetler giyilmeli ? -ki sizi daha rahat hissetmenizi sağlasın. İşte seyahat ederken giyebileceğiniz en rahat ve şık tesettür kıyafet kombinleri.

Seyahat tesettür kombin
Seyahat tesettür kombin

Seyahatte Kıyafet Seçiminin Önemi

Yeni insanlarla tanışmak, farklı kültürlerin yeni alışkanlıklarını bilmek ve kişisel gelişimimize daha birçok fayda sağlamak için seyahat etmek en akılcı yoldur. Fakat seyahat ederken doğru eşyaları seçmek, doğru kıyafet seçimi yapmak seyahat ederken size daha fazla konfor ve verimli zaman kazandıracaktır. Bu yüzden seyahatten önce giyeceğiniz kıyafetleri ince eleyip sık dokumanızda fayda olacak.

Rahat tesettür trençkot
Rahat tesettür trençkot

Pratik ve Rahat Kıyafetler Seçin

Seyahat etmeden önce kıyafet belirlerken öncelikle rahat ve pratik olmasına dikkat edin, zira her kıyafet hemen heryerde giyilebilecek türden olmuyor. Seyahat kıyafetleriniz yada kombinlerinizin pratik ve rahat olması sizin seyahat kalitenizi artıracağından emin olabilirsiniz.

Tesettür seyahat kıyafetleri
Tesettür seyahat kıyafetleri

Seyahat Edeceğiniz Yerin İklim Koşulları

Bunun yanı sıra seyahat edeceğiniz yer de önemlidir. Sıcak bir iklime sahip bir ortama gidiyorsanız keten, krep gibi ince parçalar seçmeye özen gösterin. Eğer gideceğiniz yer soğuksa seçeceğiniz kıyafetler daha kalın kumaşlı olmasını gözden kaçırmayın.

Yazlık seyahat kıyafetleri
Yazlık seyahat kıyafetleri
whatsapp-kapida-ode [instagram-feed num=6 cols=2 showheader=false  buttontext="Daha Fazla Ürün" buttoncolor=#ff1493 showbutton=true showfollow=false]

Doğru Seyahat Kıyafeti Seçimi

Birincisi; Uzun yolculuğunuz için hazırladığınız seyahat eşarplarınızı seçerken; Pamuktan ya da pürüzsüz paşminadan yapılmış rahat bir şal seçmeye çalışın.

Rahat seyahat kıyafetleri
Rahat seyahat kıyafetleri

İkincisi; Rahat spor ayakkabıları, rahat pantolonlar seçin fakat uzun yolculuklar için kot pantolon giymeyi önermiyorum.

Spor seyahat kombini
Spor seyahat kombini

Üçüncüsü; Rahat tuniklerden şaşmayın. Eğer gideceğiniz yer sıcak bir iklimse tuniklerinizde krep yada keten kumaşlar seçin. Eğer soğuk bir yere seyahat ediyorsanız mutlaka kalın triko tunikleri ve kalın kolej kapları seçin. Özellikle kolej kaplar sizi hem soğuktan koruyacak hem de seyahatinizde konforu yaşatacak.

Sena Sever trenç sokak kombini
Sena Sever trenç sokak kombini

Dördüncüsü; Hangi kıyafeti nerede kullanacağınıza karar verip, her gün için iki farklı kombin düşünebilirsiniz. Örneğin seyahatiniz üç gün sürecekse altı farklı kıyafet kombini yanınızda götürebilirsiniz,  en azından bir günde iki kıyafet kullanmasınız bile biri diğerinin yedeği olacaktır 🙂

Beşincisi; Rahatlığı, pratikliği ve şıklığı bir arada bulabileciğiniz tam boy elbiseleri yada ferece seviyorsanız feracelerinizi mutlaka seyahat bavulunuza dahil edin. Bunlar sizin kurtarıcı parçanız olacaktır.

Seyahatinizde rahat edeceğiniz birbirinde şık tesettür kıyafetlere göz atmadan seyahate çıkmayın 🙂

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp Sipariş