Pul Payetli Kıyafetler Nasıl Kombinlenir ?

1

Ceketlerde, sweatshirtlerde, spor kaplarda ve triko tuniklerde sıkça karşımıza çıkan pul payetler nasıl kombinlenir ? Pul payetli kıyafetlerde işinizi kolaylaştıracak hayat kurtarıcı tavsiyeler.

Bugün son yılların en trend parçalarından biri olan pul payetli kıyafetler ve nasıl kombinlendiğine dair ufak ipuçları vereceğim. Özellikle tesettür giyimde triko tuniklerde ve kolej kaplarda sıkça karşımıza çıkan pul payetleri geçtiğimiz sezon olduğu gibi 2017 parçalarında da göreceğiz. Çok iddialı olduğu için giymeyebilirsiniz ama pul payetli kıyafet sevenler ve giyenler kombin önerilerime göz atabilirler.

Payetli kombinler
Payetli kombinler

Pul Payetleri Kombinlerken Titiz Davranın

Pul payetli kıyafetleri bu sene çokça göreceğiz. Ceketlerde, sweatshirtlerde, triko tuniklerde, eteklerde ve hatta işlemelerde göreceğimiz pul payetleri doğru kombinlendiğinde gerçekten üstümüzde şık durduğunu söylemek isterim. Çok iddialı olan bu parçaları giyeceğiniz ortama, yansıtmak istediğiniz stilinize ve yaşınıza göre doğru seçip kombinlemelisiniz.

Plise payetli tesettür elbise
Plise payetli tesettür elbise

Işıltılı Kıyafetleri Sporlaştırın

Pul payetli kıyafetler ışıltılı ve gösterişli olduğu için diğer seçeceğiniz parçalar daha sade olmalı. Örneğin baştan aşağı pul payetli bir sweatshirt giyecekseniz diğer parçaları nötr ve silik kullanmayı tercih edin. Eğer pul payetleri çok seviyor ve günlük hayatınızda da kullanıyorsanız mutlaka kombinlerinizi sporlaştırın.

whatsapp-kapida-ode [instagram-feed num=6 cols=2 showheader=false  buttontext="Daha Fazla Ürün" buttoncolor=#ff1493 showbutton=true showfollow=false]
Pullu püsküllü tunik
Pullu püsküllü tunik

Göreceksiniz sizi daha feminen bir hale getirecek. Örneğin altın rengi detaylı deri siyah sırt çantalarınızı kullanarak kombininizi daha sportif hale getirebilirsiniz. Aklınızda bulunsun payetli kombinleri sporlaştırmak seçeceğiniz diğer parçaların renk ve dokusuyla mümkün olabilir.

Tesettür pul payetli ceket
Tesettür pul payetli ceket

Pul Payetli Kıyafetlerde Renk Seçimi

Dore ve lame renkleri ile bezenmiş pul payetli tesettür abiyeye daha sade ve parlak olmayan eşarp yada şal kullanmalısınız. Ayrıca bu kombin için tamamen detaylardan arındırılmış tek renk aksesuarlar seçmeye gayret gösterin. Eğer payetli parçanız iki renk ise yani örneğin siyah ve altın sarısı ise kombin yaparken kesinlikle üçüncü bir renk aramayın, kombinizi batırabilirsiniz.

Siyah payetli etek gold-ceket kombini
Siyah payetli etek gold-ceket kombini

Ben Giyer Miyim ?

Pullu payetli kıyafetleri çok fazla tercih etmesem de işlemeleri payetler ile süslenmiş triko tunikleri bu sezon giydim. Bu payetli tunik çok fazla göze batmıyordu. Diğer yandan kolej kap modellerinde pul payetli tasarımları da çok seviyorum spor tarz olduğu için birbirini dengeliyor. Bunun dışında abiyelerde ise pul payetli tasarımları pek sevmeyenlerdenim.

Bu sene sıkça göreceğimiz pul payetli kıyafetleri ve kombinlerini galerimizi inceleyerek daha detaylı fikire sahip olabilirsiniz. Sizde kombin sorularınızı ve önerilerinizi yorum yollayarak benimle paylaşabilirsiniz.

Pullu Payetli Kıyafetler ve  Kombin Resimleri


1 yorum
  1. Fisun diyor

    Siyah payetli ceket uzun kollu altına siyah boru paça kumaş pantolon
    Ceketin içine hangi renk giyebilirim?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp Sipariş