Türban Modelleri Seçiminde Püf Noktalar

2

Türban Modelleri Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Püf Noktaları ve Yeni Sezon Eşarp Modelleri Sizleri Bekliyor !


Türban modelleri seçiminde kapalı hanımların önemli bir kısmı kararsız kalmakta ve ne yazıkki giydiği kıyafetlere uygun türban seçimi yapamamaktadır.Tesettür giyim parçalarının en önemlisi olan türban modelleri seçiminde son derece dikkatli davranmamız gerekir.Dolayısıyla her ne kadar güzel bir eşarp seçseniz bile giydiğiniz kıyafetler ile uyum sağlamadıkça göze hoş gözükmeyecek ve bu seçtiğiniz türban sönük kalmasına neden olucaktır.

Türban modelleri
Türban modelleri

Mevsime Göre Türban Modelleri Seçimi

Türban modelleri seçiminde önümüze çıkan bir çok kriter yer almaktadır.Bunların başında mevsime göre türban modeli seçimi gelmektedir.Örneğin sonbahar mevsimini ele alacak olursak bu mevsimde içinde sonbahar renkleri ve esintisini taşıyan türban modelleri seçmeniz isabetli bir karar olacaktır.Sonbaharın güzel renklerinden olan yanık kırmızı, pastel yeşil tonlarından oluşan türban modelleri kıyafetiniz ile uyum sağladığı taktirde sizi olağan üstü şık ve bir o kadar da kendinden emin göstericektir.

Mevsimlere göre türban modelleri ve renkleri seçerken dikkat etmemiz gereken husus yaz aylarında daha açık tonlarda, daha pastel renklerde ve daha ince kumaşlardan oluşan modeller tercih etmemiz gerekiyor.Sonbahar veya kış aylarında eşarp modellerinin dokusu kalınlaşıyor.Daha sert hatlara bürünüp daha koyu renkler tercih ediliyor.

Yazlık Türban Modelleri Nelerdir ?

Yaz aylarında sıcaklığı hafifletecek ve terlemenizi azaltacak şifon yazlık türban modelleri veya tivil eşarp modelleri tercih etmenizi öneriyoruz.Özellikle son yıllarda trend haline gelen ince tivil eşarp modelleri yazın trençkotlar ile uyum sağladığı için sıkça tercih sebebi olmaktadır.Kombin yapmakta zorlanıyorsanız bu tarz eşarp modelleri tam size göre olabilir.

Kışlık Türban Modelleri Nelerdir ?

whatsapp-kapida-ode [instagram-feed num=6 cols=2 showheader=false  buttontext="Daha Fazla Ürün" buttoncolor=#ff1493 showbutton=true showfollow=false]

Kış aylarında havalar soğuk olduğu için pardesüler, trençkotlar giyildiği için daha kalın kumaşlardan oluşan ve daha koyu tonlarda olan türban modelleri arasından seçimimizi yapmalıyız.Kahve tonları, bordo, gri ve siyah tonlardan oluşan kışlık eşarp modelleri daha çok kış aylarında kullanılmaktadır.Ayrıca kış aylarında kalın şal modelleride tercihler arasında yer almaktadır.

Yeni sezon tivil eşarp modelleri
Yeni sezon tivil eşarp modelleri

Spor Giyime Uygun Türbanlar

Spor kıyafetlerden hoşlanıyorsanız ve günlük yaşantınızda daha çok spor giyinmeyi seviyorsanız size uygun türban modelleri daha çok desenli eşarp modelleri olacaktır.

Bunun yanı sıra düz renk şallar ile kendi spor kıyafetinize uygun kombin yapabilmeniz de mümkündür.Spor giyiniyorsanız çok fazla abartıya kaçmada  desenli yada kareli türban modelleri tercih edebilirsiniz.

Türban Modeli Kıyafetiniz ile Uyumlu Olsun

Türban modelleri seçiminde dikkat etmemiz gereken aslında eşarp modelinin dokusu ile giyeceğimiz kıyafetin dokusu birbirine uyumlu olması gerekir.

Buna dikkat ettiğimiz taktirde son derece uyumlu ve şık görünmeniz kaçınılmaz hale gelir.Bu uyumda sizin kendinizi iyi hissetmenizi sağlar.

Yeni Sezon Türban Modelleri Resimli Galerisi


2 Yorumlar
  1. saadet diyor

    ben oval bir yüz şekline sahibim çok şanslıyım o zaman

  2. tuana diyor

    Evet benimde oval ama ben yakıştırmıyorum türbanı yapamıyorum onunla ilgili bir şeyler aradım ama bulamadım

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp Sipariş