Vintage Tesettür Giyim

0

Vintage tesettür giyim modelleri, Vintage stil nedir ? Tesettür giyimde Vintage stil ipuçları, yeni kombinler ve resimleri

Vintage moda açısından belirli bir dönemin giyim tarzını yansıtan bir akımdır. Örneğin 1970’li yılların kıyafetleri günümüzde kullanıldığında bu bir nevi vintage stil oluyor. Son yıllarda özellikle son iki senedir tesettür giyim trendlerinde vintage stilin ön plana çıktığını söyleyebiliriz.

Kısacası vintage yada diğer adıyla retro özellikle 1920’lerden geçmiş zamanlara ait moda ifadelerine atıfta bulunmaktadır.

Vintage tesettür kombin
Vintage tesettür kombin

Peki vintage stil tesettür giyimde bu kadar tutulmasının bir sebebi var mı derseniz evet var. Vintage stilde ön plana çıkan tasarımlar genel itibari ile daha ölçülüdür ve dekoltesi azdır bundan dolayı vintage stil günümüzde tesettür giyim çizgileri ile örtüştüğü aşikardır. Vintage terimini açıkladığımıza göre tesettür giyimde vintage kıyafetleri ve kombinlerine geçebiliriz.

Vintage tesettür giyim
Vintage tesettür giyim

Tesettür Giyimde Vintage Stil Olarak Kullanabileceğiniz Parçalar

Günümüzde vintage tesettür giyim  geçmişin modası olan uzun giysilerden, takım elbiselerine ve pantolonlara, bonelerden şık boyun fularlarına, büyük yakalı gömleklerden düğmeli vatkalı ceketlere, yüksek topuklu ayakkabılardan düz spor ayakkabılarına kadar bir çok parçayı sıralayabiliriz.

Retro tesettür kombin
Retro tesettür kombin

Vintage Tesettür Kombinler

Mükemmel retrospektif bir görünüm oluşturmak istiyorsanız, mutlaka çağın modasına dair bilginizin olması gerekir. Örneğin son yılların gözdesi olan çiçekli uzun elbiseler vintage tarzına çok uygun olduğunu söyleyebilirim. Bu tarz günlük salaş bir elbise giyiyorsanız, oluşturmak istediğiniz vintage görünüşe uygun bir şekilde şal modeli seçmelisiniz. Şifon şal günlük kombininize en uygunu olacaktır. Şalınızın rengini aşağıda bahsettiğim renkler arasından seçebilirsiniz.

Vintage retro elbise
Vintage retro elbise

whatsapp-kapida-ode [instagram-feed num=6 cols=2 showheader=false  buttontext="Daha Fazla Ürün" buttoncolor=#ff1493 showbutton=true showfollow=false]

Vintage Tesettür Giyimin Gözdesi Askılı Elbiseler

Vintage tesettür giyim parçaları arasında çiçekli elbise tasarımların yanı sıra askılı elbiselerin de vintage tarzına birebir uyum sağladığını söylemek isterim. Bu çok cici görünümlü askılı elbiselerin içine yine aşağıda belirttiğim renklerden oluşan büyük yakalı gömlekleri kombinleyebilirsiniz.

Vintage askılı elbise
Vintage askılı elbise

Özel Günler İçin Vintage Stili

Eğer klasik bir elbiseyle yada tesettür abiyeyle resmi bir etkinliğe katılıyorsanız o zaman elbiseye uyan düz bir eşarp takın, eşarbınızı antika görünümlü broşlar ile kullanabilirsiniz.

Vintage tesettür abiye
Vintage tesettür abiye

Vintage Stilde Renk Kombinasyonu

Vintage stilde genelde parlak renklerle eşleştirilmiş daha açık kontrastlar kullanır. Bunun yanı sıra vintage kombinlerde en çok tercih edilen renkler hardal, mint, kiremit, beyaz, lavinya, bej pembe, alaçatı, barok bej, granit, safran, böğürtlen, bordo ve siyah olarak sıralayabiliriz.

Sonuç

Sizlere tesettür giyimde retro yada vintage stil nasıl oluşturulduğunu kısaca anlatmaya çalıştım, vintage stili seviyor ve kendi giyim tarzınıza yansıtmak istiyorsanız neon renklerden uzak durun, dar kesinlikle giymeyin, abartı olmayan eski tarz aksesuarlar kullanın ve mutlaka tesettür giyim ruhunun dışına çıkmayın.

Vintage Tesettür Giyim Resimli Galerisi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp Sipariş