Vücut Tipine Göre Etek Seçimi

0

Vücut tipine göre tesettür etek seçimi nasıl yapılmalı ? Vücut ölçülerinize göre en ideal tesettür etek modelleri ve kombin sırları sizleri bekliyor !


Tesettür giyimin vazgeçilmez parçalarından olan ve muhafazakar bayanlar arasında artık klasikleşen tesettür etekler her sezon farklı kesimler farklı renkler ve farklı kumaş yapıları ile karşımıza çıkmakta. Peki binlerce çeşidi bünyesinde barındıran tesettür etekleri ne kadar iyi kullanabiliyoruz ? Vücudumuza ne kadar yakıştırabiliyoruz hiç düşündünüz mü ? İşte size bundan sonra tesettür etek seçiminde faydalı olacak vücut tipine göre etek seçimi hakkında duymadığınız hayat kurtarıcı tüyolar, öneriler.

Vücut Tipine Göre Büzgülü Etek Modeli Seçimi

Büzgülü tesettür etek modellerini vücut tiplerine göre değerlendirecek olursak kilolu, basenli ve balık etli bayanlarımızın bu etek modelinden kaçınması gerektiğini söyleyebiliriz. Belinde fazlaca büzgü olduğu için kilolu bayanları daha da kalın gösterecektir. Dolayısıyla büzgülü tesettür etek modellerini zayıf bayanlarımıza öneririm. Büzgülü etek modellerinde genelde salaş formlar kullanıldığı için üzerinize bol olmayan normal kalıplarda giysi seçilmesi daha isabetli bir karar olacaktır.

Vücut tipine göre etek
Vücut tipine göre etek

Vücut Tipine Göre Şifon Etek Modeli Seçimi

Gelelim tesettür giyimde son dönemin en popüler olan etek modeline. Şifon etek modellerinde doğru şıklığı yakalamanız için vücut tipinizi kesinlikle göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Şifon etekler arasında en sık tercih edilen pliseli modelleri yine kilolu bayanların uzak durması gerekenler arasında yer alır. Pliseli şifon etekler zayıf olan bayanlar için en iyi seçeneklerden biri olurken kilolu bayanlar için daha az pileli ve daha düz şifon etekleri tercih edebilirler. Şifon etekleri kombinlerken yine uzun kollu tunikleri, bluzleri kullanabilirsiniz. Ayrıca şık çiçekli kolyeler ile kombinlerinizi daha da harika bir hale getirebilirsiniz.

whatsapp-kapida-ode [instagram-feed num=6 cols=2 showheader=false  buttontext="Daha Fazla Ürün" buttoncolor=#ff1493 showbutton=true showfollow=false]

Yeni trend etek kombini
Yeni trend etek kombini

Peplum Etek Seçimi ve Kombin Sırları

Son yıllarda düğünlerde, özel davetlerde ve şık cemiyetlerde sıkça tercih edilen tesettür peplum etek modelleri arasından seçim yaparken de vücut tipinizi önemsemelisiniz. Peplum etekler belinde volan detayı olan modellerdir. Eski bir geçmişe sahip olan peplum etek modelleri her vücut tipine uyum sağlayan nadir tesettür etek modelleri arasında yer almaktadır. Muhafazakar bayanlar arasında özellikle davetlerde sık kullanılan peplum etek modellerini doğru kombinleyerek gece yada gündüz kullanımına uygun hale getirebilirsiniz.

Tesettür peplum etek
Tesettür peplum etek

Örneğin peplum etek ile sade düz renk bluz kombinini ofiste kullanabileceğiniz gibi gece de şık bir davette rahatlıkla giyebilirsiniz. Bunun yanı sıra düğün yada benzeri bir davette peplum eteğinizi taşlı kemerler ile hareketlendirebilirsiniz.

Vücut tipine göre etek seçimi hakkında şimdilik aktarıcaklarım bu kadar. İlerleyen günlerde inşallah diğer etek modelleri hakkında da vücut ölçülerine göre nasıl seçim yapılacağını sizlerle paylaşacağım 🙂

Yeni Sezon 2017 Tesettür Etek Modelleri ve Kombinleri Resimli Galerisi


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp Sipariş