Yerleşme Kanaması Nedir? Yerleşme Kanaması Nasıl Oluşur?

0

Yerleşme Kanaması Nedir? Yerleşme Kanaması Nasıl Oluşur? Yerleşme kanaması ne zaman olur ? Tüm bu soruların cevapalarını yazımızda bulabilirsiniz

Halk arasında yerleşme kanaması olarak bilinen İmplantasyon kanaması, her kadında görülmediği gibi, her kanamada da gebelik belirtisi anlamına gelmez. Bu kanamalar enellikle adet kanamalarıyla da karıştırılabilmektedir. Peki yerleşme kanaması nedir ve nasıl ortaya çıkar?

Yerleşme kanaması, bebek sahibi olmak isteyen çiftlerin cinsel birlikteliği sonucunda embriyonun rahme ulaşması ve kanama görülmesiyle ortaya çıkar. Bu kanama oldukça az bir şekilde de olabilir, regl döneminde olduğu gibi yoğun bir kanama da görülebilir.          Bu kanamalar yoğun olarak gerçekleşmez. Her kadında da görülmez ve her hamilelikte de gerçekleşmez. Ancak bu tip kanamaların görülmesi, hamileliğin habercisi olabilir.

Yerleşme Kanaması Nasıl Oluşur?

Yerleşme kanaması genellikle regl dönemindeki kanamalarla karıştırılır. Bu iki kanamanın ayrımı çamaşır üzerindeki yapısından ve renginden ötürü ayırt edilebilir. Yerleşme kanamasını adet kanamasından ayıran en önemli özellik az miktarda olmasıdır. Yerleşme kanamasının rengi de adet kanamasının renginden farklıdır. Yerleşme kanaması hafif pembemsi bir renktedir.

whatsapp-kapida-ode [instagram-feed num=6 cols=2 showheader=false  buttontext="Daha Fazla Ürün" buttoncolor=#ff1493 showbutton=true showfollow=false]

Yerleşme kanaması, anne adaylarını korkutan kanamalardandır. Zira anne adayları bu kanama durumunda düşük yaptıklarını zannederek korkuya kapılmaktadırlar. Aslında bu kanamalar, bebeğin rahme yerleşmeye çalışması sebebiyle olur. Bu nedenle hemen telaş yapmaya gerek yoktur. Ancak yerleşme kanamaları çok sık yaşandığı takdirde sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır.

Yerleşme Kanaması ve Regl Kanması Arasında Ne Gibi Farklar Bulunur?

  • Yerleşme kanamasının rengi pembemsi bir renk ya da açık kahverengidir. Regl kanaması ise koyu kırmızı renktedir.
  • Yerleşme kanaması koyu kıvamlıdır. Regl kanaması ise son derece akışkandır.
  • Yerleşme kanaması 3 saat ila 3 gün arasında sürerken, regl kanamasının süresi 10 güne kadar çıkabilir.
  • Yerleşme kanaması, regl döneminden önce gerçekleşir. Regl kanamasının ise her ay farklı zamanları mevcuttur.
  • Yerleşme kanamasında, kanamanın miktarı son derece azdır. Regl kanamasında ise yoğun kanama gerçekleşir. 

Hamilelik, Yerleşme Kanamasından Ne Kadar Süre Sonra Gerçekleşir?

Yerleşme kanaması görüldükten 2-3 gün sonra hamilelik testi yapılabilir. Bu tarihlerde hamilelik sonucunun pozitif çıkması yüksek bir ihtimaldir. Ancak kesin bir sonuç alabilmek için yerleşme kanamasının tamamen bitmesi beklenebilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp Sipariş