Kıyafetinize Uyumlu Eşarp-Şal Seçimi

1

Tesettür kıyafetinize uyumlu eşarp ve şal seçimi nasıl yapılmalıdır ? İşte eşarp, şal seçiminde tüyolar ve 2016 şal- eşarp modelleri !


Tesettürlü bayanlar olarak seçtiğimiz bir kıyafete tam uyum sağlayacak eşarp yada şal seçimi yapmak zorundayız. Çünkü üzerimizdeki kıyafetler arasında ne kadar uyum sağlanırsa dikkatleri üstümüze çekmeyiz diye düşünüyorum. Bilmiyorum belki bazılarına göre yanlış olabilir ama bir tesettürlü bayan uyumlu ve sade giyinirse hem şık olmayı başarır hem de dikkatleri üstüne çekmez. Neyse lafı fazla uzatmadan bugünkü konumuza geri dönelim. Konumuz kıyafet ve eşarp uyumudur.

Günümüzde Şal ve Eşarp Türleri Nelerdir ?

Öncelikle seçtiğimiz kıyafetin dokusu ile eşarp yada şal modelimizin dokusu birbirine yakın olmasına dikkat etmeniz gerekir. Şuan tesettür giyim sektöründe eşarp çeşitlerine göz attığımızda saten eşarp grubu, tivil eşarp grubu, şifon eşarp grubu ve son olarak ipek eşarp gurubu olarak ayrıldığını görmekteyiz. Bu eşarp türleri arasında kıyafetimize en uygun olanı tercih etmeye özen göstermez isek ortaya pekte hoş görüntü çıkmayacaktır. Örneğin bir spor tuniğin üzerine ipek eşarp hiç de şık olmayacaktır.

Kıyafet şal uyumu
Kıyafet şal uyumu

Tesettür Tuniklerinize Şal Çok Yakışacak

whatsapp-kapida-ode [instagram-feed num=6 cols=2 showheader=false  buttontext="Daha Fazla Ürün" buttoncolor=#ff1493 showbutton=true showfollow=false]

Tunikler herhalde kapalı açık her bayanın sıklıkla giydiği üst kıyafetidir. Kapalı bayanlar tuniklerine kombin yaparken eşarp yerine sade şal yada tunik modeline uyumlu desenli şal modellerini tercih edebilirler. Bu sezon en çok tercih edilen kenarları dantelli şal modelleri de tuniklere uyum sağlayacaktır. Örneğin önü dantel işlemeli tunik modeli ile yine kenarları dantelli şal size ayrı bir hava katacaktır.

Kıyafet eşarp uyumu
Kıyafet eşarp uyumu

Trençkot ve Eşarp Uyumu

Tesettür giyim ürünlerinden en sık tercih ettiğimiz trençkotlara daha sert ve dik eşarp modeli tercih edebilirsiniz. Örneğin biraz parlak ve pamuklu dokusu olan trenç üzerine yine hafif parlaklığı olan tivil eşarp yada şal çok şık duracaktır. Tabi kumaş yapısı kadar renk uyumuna da dikkat etmenizi öneririz. Yaz aylarında daha soft renkler ve açık tonları tercih ederken kış yada sonbahar ayalarında ise koyu renkleri tercih etmenizde fayda var.

Yeni sezonun en beğenilen ve ilgi gören 2016 şal modelleri ve eşarp modellerini yakından incelemek istiyorsanız sizler için hazırladığımız şal ve eşarp galerimize göz atabilirsiniz.

2016 Şal Modelleri ve Yeni Sezon Eşarp Modelleri Resimli Galerisi


1 yorum
  1. handann diyor

    Çok guzelll

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp Sipariş