Seccade Örnekleri

0

Birbirinden özel seccade örnekleri, çeyizlik ve günlük tercih edebileceğiniz etamin, osmanli ve etnik desenli yeni seccade örnekleri resimleri sizleri bekliyor !

Seccade örnekleri günümüzde birbirinden farklı desenleri ve renk seçenekleri ile karşımıza çıkmaktadır. Klim desenli seccadeler, etnik motifli seccade modelleri, kanaviçe seccadeler, goblen seccadeler ve etamin işi seccade örnekleri günümüzde en yaygın kullanılan seccadelerdir. Bu modellerin çoğu seri olarak üretilsede hala el emeği göz nuru olan seccade örnekleri mevcuttur. Gelin hep birlikte yeni seccade örneklerini inceleyelim.

Etamin Seccade Örnekleri

Etamin kumaş üzerine işlenen seccadeler genellikle düz beyaz bir zemin üzerine renkli çiçek motiflerinin kullanıldığını görüyoruz. Etamin keten, ipek ya da pamuktan üretilen gevşek ve delikli dokunmuş olan bir tür kumaş türüdür. Beyaz renk saflığı ve temizliği temsil ettiği için seccadelerde sıkça kullanılır. Benimde en çok tercih ettiğim renk beyaz ve tonlarıdır. Beyaz seccadelere en yaygın kullanılan renkler pembe, mor, sarıdır. Sizde seccadenizi bu tarz motifler ile süsleyebilirsiniz, unutmayın etamin seccade işlemek istiyorsanız renklere hakim olmak en önemli detaydır.

Kanaviçe siyah seccade
Kanaviçe siyah seccade
whatsapp-kapida-ode [instagram-feed num=6 cols=2 showheader=false  buttontext="Daha Fazla Ürün" buttoncolor=#ff1493 showbutton=true showfollow=false]

Osmanlı Motifli Seccade Örnekleri

Etamin seccade örneklerinin yanı sıra Osmanlı motifli seccade örnekleri de sıkça kullanılmaktadır. Her ne kadar Osmanlı İmparatorluğunun üzerinden yıllar geçmiş olsada ecdadımızın mirasları dimdik ayakta kalmayı başarmıştır. Bu miraslardan birisi de müthiş sanat örneği olarak gösterilen Osmanlı desenlerinden oluşan seccade örnekleridir.Osmanlı motifli seccade örneklerinin özelliği her hücresinin birbiriyle uyum içerisinde olmasıdır. Osmanlı işi seccadeler özellikle çeyizlik olarak tercih edilmektedir.

El işi seccade örnekleri
El işi seccade örnekleri

Seccade Seçiminde Titiz Davranın

Seccade seçerken çok desenli yada çok renkli olmamasına dikkat edin. Zira çok renkli yada göz yoran desenli seccadeler namaza olan konsantrasyonunuzu bozabilir. Düz rengin üzerine kenarları sade işlemeli seccade örnekleri en ideal modeller olduğunu söyleyebilirim.

İster çeyiziniz için ister günlük kullanım için birbirinden değerli el işi seccade örnekleri galerimizde yer almaktadır. Sizde bu modellerden fikir alabilir kendinize seccade yapabilirsiniz. El işi seccade modellerini yapanların da ellerine ve emeğine sağlık.

Seccade Örnekleri Resimli Galerisi


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp Sipariş