Ten Rengine Göre Detaylı Eşarp Seçimi

0

Beyaz, buğday ve esmer ten rengine göre detaylı eşarp/şal seçim rehberi ile artık cildinize göre daha uyumlu bir renk tonu seçebileceksiniz.

Kendinize yakışan eşarp ya da şalı seçmenin en önemli kriteri ten renginize uyumlu bir modeli seçmekten geçiyor. Ten rengine göre eşarp seçimi için öncelikle cildinizin rengini iyi tanımanız gerekir. Seçeceğiniz kıyafet, şal ve eşarplarda tam uyumu sağlamak için ten renginizi doğru belirlemek çok önemli olduğunu başta belirtmek isterim.

Ten renklerinde çok fazla ana grup ve ara grup bulunmakta. Bu nedenle sıkıcı bir paylaşım olmaması için ana gruplarda ten renklerini ele alacağım. Ana gruplar bildiğiniz gibi beyaz, buğday, esmer yani açık, orta ve koyu olarak üçe ayrılıyor. Dilerseniz ilk olarak esmer tenlilerin eşarp seçimlerinden başlayalım.

Esmer tenliler için eşarp seçimi

Özellikle başörtüsü takan esmer bayanlar kendilerini her zaman şansız hissederler. Kendilerini her zaman seçtikleri rengin açmadığını düşünürler. Ama bence bu algı yanlıştır. Ben tam tersi olduğunu düşünüyorum, bu konuda en şanslı grubun esmer tenliler olduğu kanatindeyim. Bunun nedeni ise esmerler baskın bir ten rengine sahiptirler, arada kalmış ten renkleri yok ve soluk gözükmüyorlar.

Tabi şanslı oldukları için eşarplarda her rengi seçecekleri anlamına gelmiyor. Esmerlere en çok yakışan renk kırmızılar, fuşyalar ve koyu pembelerdir. Esmerlerin eşarplarda tercih etmemesi gereken renkler arada kalmış kahve tonlu renklerdir.

Esmerelere kırmızı tonların dışında en çok yakışan renklerden bir diğeri ise mavidir. Mavinin de laciverte kaçan tonları(koyu lacivert olmamak koşuluyla) esmerlerin gönül rahatlığıyla seçeceği renklerdir. Özellikle esmerler açık tonlu mavi eşarp kullandıklarında yüz hatları ne çok ön plana çıkar ne de çok geri planda kalır. Açık tonlarda bir eşarp tercih ettiğinizde diğer kıyafetlerinizin daha koyu olmasına da dikkat edin.

whatsapp-kapida-ode [instagram-feed num=6 cols=2 showheader=false  buttontext="Daha Fazla Ürün" buttoncolor=#ff1493 showbutton=true showfollow=false]

Buğday tenliler için eşarp seçimi

Buğday tenliler bilindiğinin aksine eşarp seçimi konusunda çok fazla şanslı değiller. Bunun sebebi ise esmer ve beyaz tenlilere göre arada kalan bir renk tonudur. Buğday ten rengi arada bir renk olduğu için eşarp seçimi konusunda kafanızdaki düşüncelerde arada kalabiliyor.

Buğday tenlilerin eşarp seçimi konusunda yapacağı en mantıklı şey keskin renkleri tercih etmeleri olacaktır. Bu keskin renkler ise lacivert, parlak mavi, parlak sarı, pembenin canlı tonları, kırmızının koyu tonları olabilir.

Beyaz tenliler için eşarp seçimi

Beyaz tenliler renk uyumu konusunda herkes tarafından çok şanslı görülen ama kendilerine sorulduğu zaman bir sürü dertleri olan ten rengi grubumuzdur. Ben kendim çok beyaz tenli değilim ama çok koyu bir tenimde yok buna rağmen beyaz tenlilerin çektiği sıkıntıları az çok anlayabiliyorum.

Ciltte yaşanan moruklar, kızarmalar anında kendini gösterebilen bir ten rengidir beyaz. Şal ve eşarp noktasında ise bazen kısıtlı bir döngüye girebiliyorsunuz. Bunu önlemek için illa çok baskın renklerde eşarp tercih etmemelisiniz. Örneğin mavi bir eşarp takmak istiyorsanız çok koyu laciverte kaçan bir eşarp takmak zorunda değilsiniz, çok koyu bir lacivert eşarp taktığınızda olduğunuzdan daha beyaz gözükürsünüz. Mavilerde indigo tarzı tonlara giderseniz sizin için daha ideal bir seçenek olacaktır.

Beyaz tenlilere en çok yakışan renklerden biri de denim dediğimiz kot renkleridir. Özellikle beyaz tenliler şal seçiminde bu kot rengini muhakkak tercih etmelerini öneriyorum. Beyazlara uyumlu diğer eşarp/şal renkleri ise yeşil ve tonlarıdır. Zümrüt, haki, asker yeşili gibi tonlar beyazların eşarplarda tercih edebileceği diğer renklerdir. Ayrıca pembe renklerde beyaz ten rengini nötrleyip olduğunuzdan daha iyi gösterecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp Sipariş