Tesettür Gelinliklere Özel Yeni Türban Modelleri

0

Gelinlik türban modellerinde yeni sezon trendleri, tesettürlü gelinler için gelin başı seçimi ipuçları ve yeni gelin türban resimleri

Yazın gelmesi ile düğün sezonunda ki hareketlilik yavaş yavaş başlıyor. Hayatımızın en anlamlı günü olan evlilik günü için neredeyse bir sene öncesinden hazırlıklar başlar. Çeyiz, düğün salonu, aksesuar, gelinlik seçimi derken bu süre gelin adayı için hızlıca geçer. Düğün hazırlıkları arasında en önemli unsur olan gelinlik seçimi bir kenara dursun muhafazakar kapalı gelin adayları için yapılacak olan gelin başı da ayrıca bir önem taşır.

Çünkü tesettür gelin başı gelinlik modelini tamamlayan en önemli detaylardan biridir. Eğer gelin başınıza hala daha karar veremediyseniz sizlere örnek olacak yepyeni gelinlik türban modellerini bu yazımızda bulabilirsiniz. Ayrıca gelinlik seçimini hala yapmamış olanlar için 2017 tesettür gelinlik modelleri trendleri sayfasına göz atmasını şiddetle tavsiye ederim.

Gelinlik turbanı 5
Gelinlik turbanı 5

Düğün İçin Kısıtlı Vakti Olanlara Özel Hazır Gelinlik Türban Modelleri

Düğün vaktine az kaldıysa ve eğer gelinlik için türban tasarımı yaptırmaya vaktiniz yoksa hazır türban modellerini tercih edebilirsiniz. Daha çok saten kumaşlardan oluşan hazır türban modellerini çene altından veya arkadan bağlayarak kullanabilirsiniz. 2017 hazır gelinlik türban modellerinde taş ve dantel ağırlıklı tasarımları bulabilirsiniz. Hazır türban seçerken gelinliğinizde kullandığınız aksesuarlara uyumlu olmasına dikkat edin.

Özel Tasarım Gelinlik Türban Modelleri

Özel tasarımlı tesettürlü gelin başı modellerinde etnik temalar ve sallantılı aksesuarlar yeni sezonun öne çıkan tasarımlarındandır. Eski yıllara göre son derece modern aynı zamanda abartıdan uzak olan gelin türban tasarımları gelinlik ile uyumlu olduğunda ortaya mükemmel bir uyum çıktığını söyleyebilirim.

whatsapp-kapida-ode [instagram-feed num=6 cols=2 showheader=false  buttontext="Daha Fazla Ürün" buttoncolor=#ff1493 showbutton=true showfollow=false]
Çiçekli gelinlik turbanı
Çiçekli gelinlik turbanı

Bu uyumu sağlamak için gelinliğin kendi dantelinden ya da taş aksesuarından türban modelinize aksesuar yaptırabilirsiniz. Bunun yanı sıra eğer gelinliğiniz daha sade ise drapeli gelinlik türban modellerini seçebilirsiniz. Daha modern ve trendlere uygun olsun istiyorsanız gelin başınızı üç boyutlu dantellerden yaptırabilirsiniz, üç boyutlu dantelleri bu sezon mutlaka tesettür abiye modellerinde görmüşünüzdür. Üç boyutlu danteller ile birlikte inciler ile süslenmiş bir gelin başını kim istemez ki 🙂

incili gelin türbanı
incili gelin türbanı

Yüz Şekline Göre Türbanlı Gelin Başı Seçimi

Gelinlik türban seçiminde dikkat edeceğiniz bir diğer husus yüz şeklinizdir. Eğer yüzünüz oval hatlara sahipse dantelli, taşlı tesettür gelin başı modelleri size daha uygun olacaktır. Yüzünüz minyon ve zayıfsa şal yerine eşarp tercih edip daha geriden bağlatabilirsiniz. Küçük yüze sahip olan gelin adayları mümkün olduğunca gelin başına topuz yaptırmamalılar çünkü topuz ne kadar büyüdükçe yüzünüz o kadar kaybolacaktır.

Yeni Sezon Gelinlik Türban resimleri

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp Sipariş