Tesettür Hamile Yaz Kıyafetleri

0

Tesettür hamile yaz kıyafetleri nelerdir ? Gebelikte yaz aylarında rahatlıkla giyebileceğiniz tesettürlü kıyafet modelleri ve kumaş seçenekleri

Hamilelikte metabolizma hızı arttığından dolayı vücut ısısı normale göre biraz daha fazla olur. Bunun için hamile olan bayanlar ortam sıcaklığını olduğundan fazla algılayarak serinleme ihtiyacı duyabilirler. Bu yüzden anne adayları hamile kıyafeti seçerken kumaş yapısını göz önüne alması gerekir. Yazlık tesettür hamile kıyafetlerine bakmadan önce kapalılara özel gebe kıyafetleri hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız tesettür hamile giyim sayfamızı inceleyip fikir edinebilirsiniz.

Hamile yazlık ferace
Hamile yazlık ferace

Hamile Kıyafetlerinde Seçebileceğiniz Kumaş Türleri

Vücuda serinlik hissi sağlayacak kumaşlar genellikle açık tonlu, gözenekli, hava alabilen ve yumuşak kumaşlardır. Hamilelik sürecinde olabildiğince bu kumaşları tercih etmeniz sağlığınız açısından doğru bir karar olacaktır. Gebelik döneminde özellike nefes alabilen, pamuklu kaliteli kumaş türleri tercih edilmelidir.

Renkli yazlık tesettür hamile kıyafeti
Renkli yazlık tesettür hamile kıyafeti

Yazın Hamilelikte Kullanmamanız Gereken Kumaşlar

Teri içinde tutan, teflon, polyester gibi sentetik kumaşları tercih etmekten kaçınmalısınız. Zira bu tür kumaşlar sizi hamilelik döneminde rahatsız edebilir.

Yazlık hamile tesettür tunik
Yazlık hamile tesettür tunik

Yazın Giyebileceğiniz Tesettür Hamile Kıyafetler

Tesettürlü yazlık hamile kıyafetlerine gelecek olursak olabildiğince bol, salaş ve vücuda yapışmayan modeller tercih edilmelidir. Örneğin pileli lastikli etekler, şifon iç göstermeyen uzun elbiseler, bigsize tunikler tercih edebilirsiniz. Bunların yanı sıra spor bir tarz için pamuklu kumaştan üretilmiş penyeleri tercih edebilirsiniz. Pamuklu penyeler ile yaz aylarında sıcak havalarda kendinizi rahat hissedebilirsiniz.

Tesettür hamile şifon tunik
Tesettür hamile şifon tunik

Şifon Tunikler ile Göbeğinizi Kamufle Edebilirsiniz

Eğer hamilelikte elbise giymek istiyor ama buna cesaret edemiyorsanız göbeğinizi kapatmak için şifon tunikleri tercih edebilirsiniz. Şifon tunikler hem yazın sıcak havalarda sizi rahat ettirecek hem de sizi son derece şık gösterecektir.

whatsapp-kapida-ode [instagram-feed num=6 cols=2 showheader=false  buttontext="Daha Fazla Ürün" buttoncolor=#ff1493 showbutton=true showfollow=false]
Tesettür hamile pileli ferace
Tesettür hamile pileli ferace

Pileli Feraceler Kurtarıcınız Olsun

Yazlık tesettür hamile kıyafetleri arasında belki de en çok kullanabileceğiniz parça feracelerdir. Feraceler günlük kurtarıcımız olurken aynı zamanda bol tercih edildiğinde hamilelik için mükemmel bir kamufle edici kıyafet oluyor. Genellikle Medine ipeği kumaşından oluşan pileli feraceleri hamileliğiniz boyunca hem özel davetlerde hem de günlük olarak giyebilirsiniz. Ayrıca son derece pratik.

Kolsuz kot tesettür elbise
Kolsuz kot tesettür elbise

Kolsuz Tam Boy Kot Elbiseler

Tam boy elbiseler tesettürlü bayanların vazgeçilmezi olduğunu biliyoruz. Hamilelikte yaz aylarında tercih edebileceğiniz bir diğer parça olan tam boy kolsuz kot elbiseleri günlük kıyafet olarak tercih edebilirsiniz. Kolsuz kot elbiselerin altına uzun kollu bir penye giyip spor düz taban bir ayakkabı ile yaz için spor bir hamile kombini oluşturabilirsiniz.

Kapalı yazlık hamile giyim
Kapalı yazlık hamile giyim

Hamilelikte Ayakkabı Seçimi

Gelelim yazlık hamile ayakkabılarına. Hamile bayanlar yazın daha çok ergonomik ayakkabı modellerine yönelmelidir. Hamilelik döneminde vücut değişikliğe uğradığı için ilerleyen aylarda ayaklarda ödem veya kilo alma nedeniye büyüme olabilmektedir.

Yazlık tesettür hamile kombini
Yazlık tesettür hamile kombini

Bu yüzden vücudunuzun ağırlığını yere tam vermek için rahat ve sağlam bir ayakkabıya ihtiyacınız olacaktır. Rahat, ayağı sıkmayan babetler yüksek topuklu ayakkabı modellerine tercih edilmelidir. Babet giymek istemiyorsanız yazlık spor ayakkabıları tercih edebilirsiniz.

Tesettür Hamile Yaz Kıyafetleri

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp Sipariş