Yüz Tipine Göre Eşarp Modelleri

1

Yüz Tipinize Göre Eşarp Modelleri Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken Tüm Detayları ve Püf Noktalarını Sizlerler Paylaşyoruz !


Eşarp seçiminde yüz tipinize göre hareket etmeniz sizi daha estetik ve uyumlu gösterecektir.Bu nedenle başörtüsü seçiminde yüz hatlarınızı iyi tanımanız gerekir.Zira yüz şeklinize uyumlu olmayan bir eşarp modelini sizde nekadar uyumsuz gözüktüğünü görmek istemezsiniz.

Yuvarlak Yüz Tipine Göre Eşarp Modelleri

Yüz tipine göre eşarp modelleri seçimine geçmeden önce kısaca ana yüz tipleri hakkında kısa bilgi vereyim.Çok farklı yüz şekilleri olmakla beraber bunlardan başlıcaları; yuvarlak hatlı yüz tipi, uzun yüz tipleri ve kare yüz tipleri olarak ana hatlara ayırabiliriz.Eğer yuvarlak hatlara sahip bir yüzünüz varsa boneyi fazla göstermeden, eşarbın ön kısmını yuvarlak bir şekilde tutarak eşarbınızı bağlayabilirsiniz.Yine isteğe bağlı olarak eşarbınızın üstünü iğneleyerek başörtünüzü sabitleyebilirsiniz.


Yuvarlak yüz tipi için eşarp modeli
Yuvarlak yüz tipi için eşarp modeli

Uzun Yüzlüler İçin Eşarp Modelleri ve Bağlama Şekilleri

Uzun yüzlü tesettürlü hanımlar ise uyumlu bir görünüm elde etmek için önden başörtüsünü bağladıktan sonra hafif bonesini gösterecek şekilde başörtüsünün ön kısmını üçgen şekilde yapıp tepesine iğne takarak sabitleyebilir.Kısacası uzun yüz hatlarına sahip hanımlar bonelerini gizlemeye çalışmamalı.Böylelikle yüz tipinize göre bir model elde edebilirsiniz.Bu model uzun yüzlü hanımlara tavsiye ettik fakat bu modeli yine köşeli ve kare hatlı yüz tipine sahip olan hanımlarda bu modeli rahatlıkla kullanabilirler.

Uzun yüz tipi için eşarp modeli
Uzun yüz tipi için eşarp modeli

Kare ve Köşeli Çene Yapısına Sahip Hanımlara Özel Eşarp Modelleri

Kare ve köşelü çeneye sahipseniz boneli ve yüzü saran sıkı bir eşarp modelinden ziyade daha gevşek ve bonesi gözükmeyen eşarp modelleri sizi daha şık ve uyumlu gösterecektir.Aynı zamanda bu tarz yüz hatlarına sahib hanımlar son yıllarda trend olan şallarıda tercih edebilirler.

whatsapp-kapida-ode [instagram-feed num=6 cols=2 showheader=false  buttontext="Daha Fazla Ürün" buttoncolor=#ff1493 showbutton=true showfollow=false]
Kare yüz tipi için eşarp modeli
Kare yüz tipi için eşarp modeli

Tombul Yanaklılara Bonesiz Eşarp

Yanakları belirgin ve tombul yanaklı diye tabir edilen bir yanağa sahipseniz size tavsiyemiz bonenizi kullanmayı bırakmanız olacaktır.Bunun yerine yine saçınız gözükmeyecek şekilde şal yada eşarp kullanmanız sizin yüzünüz olduğu gibi gösterecektir.Aksi halde bone kullandığınızı düşünürsek bu sizin yüzünüzü dahada kısa gösterip daha yüzünüzü olduğundan daha şişman gösterecektir.

Üçgen yüz tipi için eşarp modeli
Üçgen yüz tipi için eşarp modeli

Oval Yüzlü Hanımların Eşarp Seçimi

Oval yüzlü hanımlar eşarp ve şal modelinde çok şanslı olduklarını düşünüyorum çünkü oval hatları olan yüz şekline hemen hemen her eşarp ve şal modeli uyumlu gösterdiği aşikar.

Ayrıca sizler için hazırladığımız türban modeli seçerken dikkat edilmesi gerekenleri paylaştığımız “Türban Modelleri Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Püf Noktaları” yazımızada göz atabilirsiniz.

1 yorum
  1. g diyor

    olmuyor yaa off yüz tipim oval ama bir şekil haricinde başka bir model bilmiyorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp Sipariş